w

Tesla sprzedała bitcoiny o wartości ponad 900 milionów dolarów

W ostatnich dniach Telsa opublikowała swój raport kwartalny za drugi kwartał bieżącego roku. Jak z niego wynika sprzedali oni 75% posiadanych przez siebie bitcoinów za kwotę około 936 milionów dolarów.

W lutym ubiegłego roku firma ogłosiła zakup bitcoina za kwotę około 1,5 miliarda dolarów, co spowodowało jeszcze większy rozgłos na rynku i przyciągnęło kolejną falę inwestorów. Następnie ogłosili oni, że Tesla zacznie akceptować bitcoiny jako formę płatności za swoje produkty (w tym także samochody), lecz po czasie wycofali się z tego pomysłu pod pretekstem, że jest on nieekologiczny. Dyrektor generalny stwierdził, że Tesla może ponownie zaakceptować bitcoina, jeśli potwierdzi, że jego przemysł wydobywczy zmierza w kierunku energii odnawialnej.

Raport kwartalny – Tesla

Raporty dotyczące wydobycia bitcoina wykazały, że 60% mocy wydobywczej jakie trafia do sieci pochodzi z odnawialnych źródeł energii. To już piąty kwartał z rzędu w historii bitcoina, w którym wartość pozyskanej w ten wposób energii przekroczyła ponad 50%.

Następnie cała uwaga Elona Muska przeniosła się na dogecoina, którego uznał za ciekawszy projekt i skupił na nim w większości swoją atencję. Dyrektor generalny Tesli potwierdził również, że osobiście posiada on w swoim prywatnym portfolio bitcoiny, ethery oraz dogecoina.

W jednym z tweetów z ubiegłego roku ogłosił on, że za niektóre przedmioty ze sklepu Tesli zaczną oni akceptować płatności w dogecoinie.

Całość raportu kwartalnego Tesli dostępna jest tutaj:

Raport kwartalny Tesla

  1. Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 40 tys. dolarów. Walka o utrzymanie trendu wzrostowego nadal trwa.
  2. Tokeny NFT na pomoc Ukrainie
  3. Aukcja tokenów NFT oraz dzieł sztuki wybitnych artystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gemini

Czy giełda gemini zwolni ponad 60 pracowników?

twitter

Twitter obwinia Elona Muska za zyski poniżej oczekiwań w ostatnim kwartale