w

Tokeny NFT na pomoc Ukrainie

Obecna rzeczywistość powoduje, że każda inicjatywa oprócz swoich podstawowych celów dokłada jeszcze jeden – pomoc Ukrainie. Kupujemy towary w marketach z marżą na rzecz ofiar wojny za wschodnią granicą. Komunikacja miejska w wielu miastach przewozi uchodźców za darmo. Przykładów jest mnóstwo. Dlatego też organizatorzy aukcji dzieł sztuki, które będą licytowane w formie NFT, postanowili przekazać na pomoc Ukrainie kwotę z dwóch wylicytowanych tokenów, trzech obrazów oraz trzech rzeźb.

Specjalnie na tę aukcję wyjątkowe dzieła w formie NFT stworzyli m.in.: Maksymilian Novak-Zempliński „Czołg” oraz Janusz Orzechowski „Przejście na drugą stronę”. Jak widać metaversum, mimo że tworzy własną rzeczywistość, jest też elementem realnego świata.

Pomoc Ukrainie jest dla nas czymś absolutnie naturalnym. Nie możemy przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Długo zresztą zastanawialiśmy się czy w kontekście obecnych wydarzeń nie powinniśmy wstrzymać startu naszego projektu. Stwierdziliśmy, że tym bardziej powinniśmy z nim ruszyć skoro możemy realnie pomóc i przeznaczyć – mam nadzieję – całkiem spore środki na pomoc potrzebującym – mówi Samanta Belling, pomysłodawczyni platformy diamondscraft.io, Członek Zarządu NFT Art.

NFT czyli cyfryzacja na wyłączność

NFT to niepodrabialny, niezmienny technicznie i niemożliwy do zhakowania certyfikat. Jest on potwierdzeniem unikalności cyfrowych przedmiotów w rejestrze nazywanym blockchainem. To z kolei system służący do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w Internecie. NFT pozwala stwierdzić, kto jest właścicielem danego wirtualnego przedmiotu, np. cyfrowego fragmentu ciała Dody.

Aukcja NFT Art.

NFT Art. skupia wokół siebie starannie wyselekcjonowane grono artystów. W metaversum tworzy swoje miejsce w oparciu o szeroką ofertę cyfrowych dzieł sztuki do nabycia. Mają one określoną wartość, często równie wysoką, jak dzieła sprzedawane w rzeczywistości.

Projekt NFT Art. dotyczący zorganizowania pierwszej w Polsce aukcji tokenizowanych dzieł sztuki wspiera swoim doświadczeniem Samanta Belling – pomysłodawczyni i twórczyni projektu, historyk sztuki, redaktor prowadzący w „Samanta Belling rozmowy o sztuce”, a także redaktor magazynu „Artysta i Sztuka”. Organizatorzy zapewniają, że w ofercie znajdą się dzieła artystów, które zaskoczą niejednego konesera sztuki, szczególnie tej cyfrowej.

Oprócz dzieł w postaci tokenów NFT, podczas aukcji będzie można kupić prace w klasycznej formie: oleje na płótnie, rzeźby. Lista artystów jest imponująca: począwszy od jednego z najwybitniejszych polskich malarzy wszechczasów – Zdzisława Beksińskiego, przez Jarosława Jaśnikowskiego – czołowego twórcę nurtu magicznego realizmu po Wojciech Siudmaka – ulubionego artystę reżysera „Gwiezdnych Wojen” Luca Besson.

Aukcja tokenów NFT oraz dzieł sztuki wybitnych artystów odbędzie się już jutro 6 kwietnia o godz. 19:00 przy ulicy Złotej 44 w Warszawie. W aukcji można wziąć udział także online https://onebid.pl/pl/auction/-/3391

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

shiba inu

Deweloperzy tokena Shiba Inu ogłaszają szczegóły dotyczące wejścia w metaverse.

usdn

Algorytmiczny stablecoin USDN traci powiązanie z dolarem?