w ,

Nie tylko drogie jachty i luksusowe samochody – co jeszcze można kupić za bitcoiny?

Zainteresowanie kryptowalutami jest obecnie tak duże, że coraz więcej osób zupełnie niezaznajomionych z tematem postanawia zagłębić się w świat krypto i rozpocząć inwestowanie w waluty cyfrowe. Zwykle kojarzy im się to z zakupem bitcoina i sprzedażą kryptowaluty w odpowiednim momencie tak, by odnieść jak największy zysk. Kryptowaluty równie dobrze mogą jednak posłużyć jako środek płatniczy, tym bardziej, że możliwości w tym zakresie stale się zwiększają. W takim razie co można kupić za bitcoiny?

Dla wielu osób stawiających dopiero pierwsze kroki w świecie krypto bitcoin może się kojarzyć przede wszystkim z podejrzanymi transakcjami i kupowaniem nielegalnych produktów, ewentualnie z miliarderami, którzy swoją kryptowalutę chcą przeznaczyć na kolejne luksusowe przedmioty. W praktyce jednak jest zupełnie inaczej.

Coraz więcej firm akceptuje kryptowaluty jako sposób płatności. I mowa tu nie tylko o Stanach Zjednoczonych czy pojedynczych państwach, a raczej o wielu krajach na całym świecie. Jednocześnie zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie, a co za tym idzie – praktycznie z każdym dniem zwiększają się możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie krypto do różnych celów.

Co można kupić za bitcoiny?

Jednym ze sposobów na wykorzystanie bitcoina może być opłacenie lotu prywatnym odrzutowcem, co np. w Stanach Zjednoczonych możliwe jest dzięki firmom BitLux i flyExclusive. Podobnie kryptowaluta może posłużyć nie tyle do opłaty za sam lot, co do zakupu własnego odrzutowca. Niektóre firmy oferujące tego rodzaju środek transportu akceptują bowiem płatności w walucie cyfrowej.

Choć jednak pierwsze skojarzenia związane z zakupem dokonywanym przy użyciu bitcoinów dotyczą właśnie luksusu i życia, które pozostaje poza zasięgiem większości osób, to zdecydowanie za bitcoiny można kupić znacznie więcej niż tylko luksusowe jachty czy odrzutowce. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

  • samochody,
  • nieruchomości,
  • sztuka,
  • podróże,
  • usługi cyfrowe.

Samochód za bitcoiny

Z jednej strony Elon Musk całkiem niedawno ogłosił, że bitcoiny nie będą już akceptowane jako sposób płatności przy zakupie Tesli, z drugiej rynek samochodów staje się coraz bardziej otwarty na waluty cyfrowe. Kolejni dealerzy wprowadza opcję płatności właśnie przy wykorzystaniu BTC. Warto dodać, że zdecydowanie nie chodzi tu tylko o ekskluzywne lamborghini. Dostępnych jest także wiele znacznie skromniejszych ofert.

Zakup nieruchomości przy użyciu kryptowaluty

Już 5 lat temu, bo w 2017 roku przeprowadzono pierwszą sprzedaż nieruchomości przy użyciu bitcoina. Od tego czasu wiele się zmieniło i teraz transakcje wykorzystujące krypto nie są już niczym niezwykłym. Wiele globalnych firm umożliwia obecnie kupienie domu za bitcoiny.

Kupowanie sztuki za bitcoiny

Chyba nikogo już nie zaskakuje, że kryptowaluty mogą być powiązane ze sztuką. Tym bardziej teraz, gdy głośnym tematem jest sztuka NFT. Kryptowaluty mogą jednak posłużyć nie tylko do zakupu cyfrowych dzieł, ale także do nabycia fizycznych przedmiotów.

Znane domy aukcyjne akceptują obecnie nie tylko tradycyjne metody płatności, ale także bitcoiny. Kiedy na aukcję wystawiono dzieło Banksy’ego warte kilka milionów dolarów, płatności też można było dokonać nie tylko w tradycyjnej walucie, ale i w bitcoinach czy etherze. Lista galerii, które umożliwiają przeprowadzanie transakcji z użyciem bitcoinów, stale się zresztą zwiększa.

Bitcoin jako środek płatności w podróżach

Dosyć nieoczywistą odpowiedzią na pytanie, co można kupić za bitcoiny, będą podróże. Wbrew pozorom nie jest to wcale niepopularne rozwiązanie. Branża turystyczna staje się coraz bardziej otwarta na możliwość wykorzystania walut cyfrowych przy dokonywaniu płatności. Mowa tu przede wszystkim o rezerwacji lotów i hoteli.

Bitcoin a usługi internetowe

Jako że bitcoin jest walutą cyfrową, to nikogo nie powinno dziwić, że można wykorzystać go także do płatności za usługi internetowe. W tym przypadku kryptowaluta może posłużyć np. do opłacenia usługi przechowywania danych w chmurze albo hostingu.

Możliwości związane z wykorzystaniem kryptowaluty stały się jeszcze większe dzięki nowej usłudze PayPal, która umożliwia dokonywanie zakupów z użyciem kryptowalut z milionami handlowców na świecie. W tym przypadku kryptowaluta wykorzystywana jest do płatności, a następnie konwertowana na dolary amerykańskie dla handlowca.

Originally posted 2022-09-27 14:53:47.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kupno bitcoina

Zakup bitcoina – jakie są możliwości? Która z nich będzie najlepsza?

giełda Binance

Binance – czym jest, jak działa i co warto wiedzieć?