w

Kurs bitcoina szaleje – zawirowania na wszystkich rynkach finansowych

Kurs bitcoina odbija po kolejnym spadku i zbliża się do 40 tys. dolarów. Na rynku nadal panuje strach i spora niepewność wśród inwestorów.

Kurs bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia zanotował sporą korektę, a następnie szybko zaczął odbijać. Aktualnie kosztuje on 39,4 tys. dolara za sztukę. Przez długi czas jego wartość utrzymywała się powyżej poziomu 40 tys. dolarów, jednak wraz z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych uległa załamaniu i zanotowała spore spadki. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, a także drożeje złoto. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 747 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 13 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła o 2%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 40 tys. dolarów (164 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 26 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje strach co do dalszej sytuacji rynkowej i są to wartości o wiele mniejsze, niż jeszcze kilka dni temu. Pojawiające się zwątpienie wywołało duże obawy wśród inwestorów co do dalszej sytuacji rynkowej, a kurs bitcoina ulega w ostatnich dniach bardzo dużym i chaotycznym wahaniom.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 27, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Altcoiny podczas ostatnich korekt przechodzą bardzo trudny etap. Ich kurs spada w ujęciu procentowym więcej niż sam bitcoin, a zainteresowanie nimi z każdym dniem maleje. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2820 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 336 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 11 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Originally posted 2022-02-27 11:44:34.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

monero

Monero – jakie mechanizmy prywatności wykorzystuje ta kryptowaluta?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina – walka o utrzymanie trendu wzrostowego trwa