w

Kurs bitcoina – walka o utrzymanie trendu wzrostowego trwa

Kurs bitcoina odbija po kolejnym spadku i przebija poziom 40 tys. dolarów. Aktualnie walczy on o utrzymanie trendu wzrostowego i przebicie ważnych linii oporu, które mogą okazać się kluczowe na drodze do dalszych wzrostów.

Kurs bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia zanotował sporą korektę, ale szybko zaczął wracać na właściwe tory. Aktualnie kosztuje on 43,5 tys. dolara za sztukę. Wraz z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych uległa załamaniu i zanotowała spore spadki. Bitcoin oraz inne kryptowaluty nie były wyjątkiem. Najpierw jego kurs zanurkował do poziomu 34 tys. dolarów, a następnie gwałtownie odbił. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, którego wartość przekroczyła już 4,30 PLN i drożeje także złoto. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 827 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 23 miliardy dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 16,7%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 44 tys. dolarów (184,5 tys. PLN).

Kurs bitcoina w parze do dolara na tygodniowym interwale czasowym (BTC/USD).
Kurs bitcoina w parze do dolara na tygodniowym interwale czasowym (BTC/USD).

Ważnymi punktami oporu, których przebicie może decydować o utrzymaniu dalszych wzrostów jest fioletowa i żółta linia na wykresie. Jest to EMA-21 (ekspotencjalna średnia krocząca z 21 okresów) oraz SMA (prosta średnia krocząca z 20 okresów). Przez bardzo wielu analityków linie te uważane są za wyznacznik bieżących trendów. Jeśli kurs znajduje się ponad nimi, oznacza to, że jesteśmy w trendzie wzrostowym. Jeśli jednak kurs bitcoina znajduje się poniżej tej wartości to możemy mówić o rynku niedźwiedzia i potencjalnych spadkach w dłuższej perspektywie, na czym najbardziej cierpią altcoiny.

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 39 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Wiele osób nadal zastanawia się, czy bitcoin przebije się i rozpocznie trend wzrostowy, czy nadal będzie kontynuował falę spadków.

Crypto Fear & Greed Index on March 3, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Altcoiny odbijają na równi z bitcoinem. W ujęciu procentowym kurs większości z nich wzrósł podobnie jak bitcoin. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2906 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 350 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Originally posted 2022-03-03 08:50:33.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina szaleje – zawirowania na wszystkich rynkach finansowych

zakup kryptowaluty przez Revolut

Jak kupować kryptowaluty przez Revolut i czy to rozwiązanie się opłaca?