w

Kurs bitcoina – walka o utrzymanie trendu wzrostowego trwa

kurs bitcoina
kurs bitcoina

Kurs bitcoina odbija po kolejnym spadku i przebija poziom 40 tys. dolarów. Aktualnie walczy on o utrzymanie trendu wzrostowego i przebicie ważnych linii oporu, które mogą okazać się kluczowe na drodze do dalszych wzrostów.

Kurs bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia zanotował sporą korektę, ale szybko zaczął wracać na właściwe tory. Aktualnie kosztuje on 43,5 tys. dolara za sztukę. Wraz z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych uległa załamaniu i zanotowała spore spadki. Bitcoin oraz inne kryptowaluty nie były wyjątkiem. Najpierw jego kurs zanurkował do poziomu 34 tys. dolarów, a następnie gwałtownie odbił. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, którego wartość przekroczyła już 4,30 PLN i drożeje także złoto. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 827 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 23 miliardy dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 16,7%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 44 tys. dolarów (184,5 tys. PLN).

Kurs bitcoina w parze do dolara na tygodniowym interwale czasowym (BTC/USD).
Kurs bitcoina w parze do dolara na tygodniowym interwale czasowym (BTC/USD).

Ważnymi punktami oporu, których przebicie może decydować o utrzymaniu dalszych wzrostów jest fioletowa i żółta linia na wykresie. Jest to EMA-21 (ekspotencjalna średnia krocząca z 21 okresów) oraz SMA (prosta średnia krocząca z 20 okresów). Przez bardzo wielu analityków linie te uważane są za wyznacznik bieżących trendów. Jeśli kurs znajduje się ponad nimi, oznacza to, że jesteśmy w trendzie wzrostowym. Jeśli jednak kurs bitcoina znajduje się poniżej tej wartości to możemy mówić o rynku niedźwiedzia i potencjalnych spadkach w dłuższej perspektywie, na czym najbardziej cierpią altcoiny.

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 39 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Wiele osób nadal zastanawia się, czy bitcoin przebije się i rozpocznie trend wzrostowy, czy nadal będzie kontynuował falę spadków.

Crypto Fear & Greed Index on March 3, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Altcoiny odbijają na równi z bitcoinem. W ujęciu procentowym kurs większości z nich wzrósł podobnie jak bitcoin. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2906 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 350 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Co myślisz?

Napisane przez Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

kurs bitcoina

Kurs bitcoina na fali wzrostów, czy przełamie falę wielotygodniowych spadków?

zakup kryptowaluty przez Revolut

Jak kupować kryptowaluty przez Revolut i czy to rozwiązanie się opłaca?