w

Kurs bitcoina znów poniżej 40 tys. dolarów – czy czekają nas dalsze spadki?

Kurs bitcoina notuje sporą korektę po wybiciu do poziomu 45 tys. dolarów za sztukę. Niestety, nie udało mu się przebić linii oporu, która znajdywała się na tym poziomie, co może sugerować, że w perspektywie kilku tygodni czekają nas dalsze spadki.

Kurs bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia zanotował spore wybicie, a w szczytowym punkcie jego kurs osiągnął poziom 45 tys. dolarów za sztukę. Następnie jednak szybko skorygował, a jego aktualna wartość wynosi 38 tys. dolarów. Wraz z eskalacją trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych zanotowała korektę i spore spadki. Bitcoin oraz inne kryptowaluty nie były wyjątkiem. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, którego wartość przekroczyła już 4,54 PLN i drożeje także złoto, którego cena zbliża się do 2 tys. dolarów za uncję. Rekordy ustanawia także Euro, którego kurs przebił już 4,94 PLN.  Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 723 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 16 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż zaledwie 0,8% , a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 45 tys. dolarów (203 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 23 punkty, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje ekstremalny strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Wiele osób boi się, że jego cena nie powróci już do swojego ATH (ang. all time high) do czasu kolejnego cyklu.Crypto Fear & Greed Index on March 7, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów skorygowała razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2534 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 304 miliardy dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 11 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina na fali wzrostów, czy przełamie falę wielotygodniowych spadków?

sankcje

Sankcje – dlaczego Rosja nie będzie w stanie uniknąć kar za pomocą kryptowalut?