w

Kurs bitcoina przebija powyżej 40 tys. dolarów! Czy podejmie kolejną próbę przełamania spadków?

Kurs bitcoina po ostatniej korekcie do poziomu 37 tys. dolarów zakończył swoje spadki i po raz kolejny próbuje się przebić. W zaledwie jeden dzień jego cena wystrzeliła prawie o 10% i kontynuuje dalszy wzrost.

Kurs bitcoina w ciągu ubiegłego tygodnia zanotował spore wybicie, a w szczytowym punkcie jego kurs osiągnął poziom 45 tys. dolarów za sztukę. Następnie jednak szybko skorygował, do poziomu 37 tys. dolarów i ponownie pnie się do góry. Wraz z eskalacją trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych zanotowała spore spadki. Bitcoin w ujęciu ostatnich dwóch tygodni również skorygował, ale jego cena trzyma się relatywnie dobrze. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, którego wartość przekroczyła w szczytowym punkcie 4,60 PLN i drożeje także złoto, którego cena zbliża się do 2 tys. dolarów za uncję. Rekordy ustanawia także Euro, które przebiło w najwyższym punkcie przebiło wartość 5 PLN.  Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 801 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 29 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego spadła o 5%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła około 45 tys. dolarów (203 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 22 punkty, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje ekstremalny strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo dzisiejszych wzrostów nie widzimy, aby wśród inwestorów zmniejszył się niepokój, a wielu z nich prawdopodobnie odbiera to jako chwilowe wybicie, po którym nastąpi kolejna fala spadków.

Crypto Fear & Greed Index on March 9, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2691 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 325 miliardy dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sankcje

Sankcje – dlaczego Rosja nie będzie w stanie uniknąć kar za pomocą kryptowalut?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina stabilizuje się poniżej 40 tys. dolarów. Czy czekają nas dalsze spadki?