w

Kurs bitcoina stabilizuje się poniżej 40 tys. dolarów. Czy czekają nas dalsze spadki?

W ostatnich dniach kurs bitcoina porusza się w trendzie bocznym i walczy o utrzymanie powyżej poziomu 40 tys. dolarów. Aktualnie znajduje się niewiele poniżej tej wartości, ulegając w ostatnim czasie niewielkim wahaniom cenowym.

Kurs bitcoina w ciągu ubiegłego tygodnia zanotował spore wybicie, a w szczytowym punkcie jego kurs osiągnął poziom 45 tys. dolarów za sztukę. Następnie jednak szybko skorygował, do poziomu 37 tys. dolarów i ponownie pnie się do góry. Wraz z eskalacją trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych zanotowała spore spadki. Bitcoin w ujęciu ostatnich dwóch tygodni również skorygował, ale jego cena trzyma się relatywnie dobrze. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, którego wartość wynosi 4,40 PLN i drożeje także złoto, którego cena zbliża się do 2 tys. dolarów za uncję. Rekordy ustanawia także Euro, które aktualnie kosztuje około 4,78 PLN. Osłabienie złotówki lekko wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 735 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 12 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego spadła o 2%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła około 45 tys. dolarów (197 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 21 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje ekstremalny strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo stabilizacji kursu nie widzimy, aby wśród inwestorów zmniejszył się niepokój, a wielu z nich obawia się kontynuacji trendu spadkowego.

Crypto Fear & Greed Index on March 13, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2544 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 308 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 6 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebija powyżej 40 tys. dolarów! Czy podejmie kolejną próbę przełamania spadków?

złoto

Jak inwestować w złoto za pośrednictwem kryptowalut? Czy to w ogóle możliwe?