w

Kurs bitcoina stabilizuje się poniżej 40 tys. dolarów. Czy czekają nas dalsze spadki?

kurs bitcoina
kurs bitcoina

W ostatnich dniach kurs bitcoina porusza się w trendzie bocznym i walczy o utrzymanie powyżej poziomu 40 tys. dolarów. Aktualnie znajduje się niewiele poniżej tej wartości, ulegając w ostatnim czasie niewielkim wahaniom cenowym.

Kurs bitcoina w ciągu ubiegłego tygodnia zanotował spore wybicie, a w szczytowym punkcie jego kurs osiągnął poziom 45 tys. dolarów za sztukę. Następnie jednak szybko skorygował, do poziomu 37 tys. dolarów i ponownie pnie się do góry. Wraz z eskalacją trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych zanotowała spore spadki. Bitcoin w ujęciu ostatnich dwóch tygodni również skorygował, ale jego cena trzyma się relatywnie dobrze. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, którego wartość wynosi 4,40 PLN i drożeje także złoto, którego cena zbliża się do 2 tys. dolarów za uncję. Rekordy ustanawia także Euro, które aktualnie kosztuje około 4,78 PLN. Osłabienie złotówki lekko wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 735 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 12 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego spadła o 2%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła około 45 tys. dolarów (197 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 21 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje ekstremalny strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo stabilizacji kursu nie widzimy, aby wśród inwestorów zmniejszył się niepokój, a wielu z nich obawia się kontynuacji trendu spadkowego.

Crypto Fear & Greed Index on March 13, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2544 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 308 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 6 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Co myślisz?

Napisane przez Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebija powyżej 40 tys. dolarów! Czy podejmie kolejną próbę przełamania spadków?

wartość bitcoina

Od czego zależy wartość bitcoina? 6 kluczowych czynników