w

Kurs bitcoina powyżej 41 tys. dolarów, czy wybije się z trendu bocznego?

W ostatnich dniach kurs bitcoina porusza się w trendzie bocznym i walczy o utrzymanie powyżej poziomu 40 tys. dolarów. Aktualnie przebił już tę wartość i kontynuuje dalszy wzrost.

Kurs bitcoina w ciągu ubiegłego tygodnia porusza się w trendzie bocznym, a jego kurs oscyluje między 38 a 41 tys. dolarów z niewielkimi wychyleniami powyżej lub poniżej tych wartości. Rynki finansowe powoli przyzwyczajają się do dynamicznej sytuacji na Ukrainie i trwającego tam konfliktu zbrojnego. Wiele z aktywów uznawane za bezpieczne wyhamowało swoje wzrosty. Kapitał powoli wraca na bardziej ryzykowny rynek akcji i walut cyfrowych. W czasach niepewności umacniała się wartość dolara, a aktualnie jego kurs wynosi 4,27 PLN. Drożejące wcześniej złoto kosztuje 1917 dolara za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a aktualnie jest to 4,70 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 795 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 48 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość wzrosła o 8%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła około 42,5 tys. dolarów (181 tys. PLN).

Ważnymi punktami oporu, których przebicie może decydować o utrzymaniu dalszych wzrostów jest fioletowa i żółta linia na wykresie. Jest to EMA-21 (ekspotencjalna średnia krocząca z 21 okresów) oraz SMA (prosta średnia krocząca z 20 okresów). Przez bardzo wielu analityków linie te uważane są za wyznacznik bieżących trendów. Jeśli kurs znajduje się ponad nimi, oznacza to, że jesteśmy w trendzie wzrostowym. Jeśli jednak kurs bitcoina znajduje się poniżej tej wartości to możemy mówić o rynku niedźwiedzia i potencjalnych spadkach w dłuższej perspektywie, na czym najbardziej cierpią altcoiny.

Kurs bitcoina powyżej 41 tys. dolarów, czy wybije się z trendu bocznego?
Kurs bitcoina w parze do dolara na tygodniowym interwale czasowym (BTC/USD).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 28 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo stabilizacji kursu nie widzimy, aby wśród inwestorów zmniejszył się niepokój, a wielu z nich obawia się kontynuacji trendu spadkowego. Ważnym punktem dla dalszych losów bitcoina będzie linia oporu w okolicach 45 tys. dolarów.

Crypto Fear & Greed Index on March 19, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2961 dolara, a kapitalizacja całego projektu to 355 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 11 miliardów dolarów.


 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
 4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  regulacje kryptowalut

  Regulacje kryptowalut na świecie – coraz więcej państw legalizuje krypto

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina kontynuuje dalszy wzrost. Czy w najbliższym czasie przebije poziom 45 tys. dolarów?