w

Kurs bitcoina kontynnuje trend boczny. Czy uda mu się ponownie utrzymać powyżej 40 tys. dolarów?

W ostatnich dniach kurs bitcoina porusza się w trendzie bocznym i walczy o utrzymanie powyżej poziomu 40 tys. dolarów. Aktualnie znajduje się niewiele poniżej tej wartości, ulegając w ostatnim czasie niewielkim wahaniom cenowym.

Kurs bitcoina w ciągu ubiegłego tygodnia porusza się w trendzie bocznym, a jego kurs oscyluje między 37 a 40 tys. dolarów z niewielkimi wychyleniami powyżej lub poniżej tych wartości. Rynki finansowe powoli przyzwyczajają się do dynamicznej sytuacji na Ukrainie i trwającego tam konfliktu zbrojnego. Wiele z aktywów uznawane za bezpieczne wyhamowało swoje wzrosty Kapitał powoli wraca na bardziej ryzykowny rynek akcji i walut cyfrowych. W czasach niepewności umacniała się wartość dolara, a aktualnie jego kurs wynosi 4,28 PLN. Drożejące wcześniej złoto kosztuje 1930 dolara za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a aktualnie jest to 4,70 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 755 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 27 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość wzrosła o 4%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła około 43 tys. dolarów (184 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 24 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje ekstremalny strach i niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo stabilizacji kursu nie widzimy, aby wśród inwestorów zmniejszył się niepokój, a wielu z nich obawia się kontynuacji trendu spadkowego.

Crypto Fear & Greed Index on March 16, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2682 dolara, a kapitalizacja całego projektu to 321 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 14 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kopanie ETH dla początkujących – na czym to polega

regulacje kryptowalut

Regulacje kryptowalut na świecie – coraz więcej państw legalizuje krypto