w

Jak działa portfel kryptowalut na telefon? Z których warto korzystać?

Zakładając portfel kryptowalut na telefon jako priorytet powinniśmy mieć na uwadze to, abyśmy byli w stanie wygenerować adres, na którym możemy przechowywać swoje środki. W internecie możemy zaobserwować ogrom serwisów i aplikacji, które umożliwiają nam zdeponowanie swoich środków, a wybór odpowiedniego może być kluczowy dla przebiegu dalszych inwestycji i bezpieczeństwa naszych kryptowalut.

Portfel kryptowalut na telefon

Portfele, które możemy wykorzystać z poziomu swojego telefonu posiadają szereg zalet. Większość z nich pozwala nam na wygenerowanie klucza prywatnego oraz hasła mnemonicznego, co zapewnia indywidualny dostęp do gromadzonych tam środków, a w przypadku „wyłączenia” takiego portfela przez deweloperów lub wgrania niekorzystnych aktualizacji nadal jesteśmy w ich posiadaniu i możemy odzyskać zawartość korzystając z innego pośrednika.

Kolejną zaletą takich portfeli (o ile wybierzemy odpowiedni rodzaj) jest wysoki standard bezpieczeństwa. Systemy operacyjne w telefonach (android, iOS) są w znacznie mniejszym stopniu narażone na ataki hakerskie lub złośliwe oprogramowanie niż windows, z którego korzysta większość posiadaczy komputerów i laptopów. Ponadto pobierając aplikacje na telefon zazwyczaj pochodzą one ze sprawdzonych źródeł, chociaż nie jest to regułą. Zdarzało się, że w oficjalnej aplikacji sklep play widniało oprogramowanie mające na celu wykraść środki osób, które omyłkowo z niego skorzystały i przelały na fałszywy portfel swoje środki.

Portfel kryptowalut na telefon może być albo multikryptowalutowy, albo natywny dla danego projektu. Jednym z bardziej sprawdzonych portfeli multikryptowalutowych jest np. trust wallet, który oprócz przechowywania naszych środków umożliwia nam ich wymianę między sobą, a także korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji z jego poziomu. Możemy więc wymieniać swoje kryptowaluty np. na zdecentralizowanych giełdach jak uniswap czy pancakeswap nie wypłacając naszych kryptowalut z portfela.

Jednym z najlepszych dedykowanych portfeli, który pozwala nam na przechowywanie ethera oraz wszystkich natywnych dla jego sieci tokenów jest MyEtherWallet. Może on działać również z poziomu aplikacji na telefonie i również daje wysoką gwarancję bezpieczeństwa oraz umożliwia interakcje z siecią ethereum, co pozwala na wykorzystanie dAppsów opartych o tę sieć.


Słowniczek krypto

Zalety i wady bitcoina

Wydobywanie bitcoinów – na czym tak naprawdę polega i czy ma coś wspólnego z pracą górników?

 

Originally posted 2022-08-30 08:55:12.

Największe zdecentralizowane sieci wykorzystujące blockchain - co warto wiedzieć?

Największe zdecentralizowane sieci wykorzystujące blockchain – co warto wiedzieć?

Gry na blockchain - przelotny trend czy nowa moda?

Gry na blockchain – przelotny trend czy nowa moda?