w

Zakup bitcoin i inne funkcje, które umożliwia portfel online

Istnieje wiele typów portfeli kryptowalutowych, a to który zdecydujemy się wybrać, może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa prowadzenia naszej inwestycji. Jedne będą miały w ofercie zakup bitcoin oraz innych kryptowalut, a inne pozwolą tylko na ich przechowywanie. Dla nowicjuszy pojawia się więc szeroka gamma portfeli do wyboru.

Od tych przeglądarkowych poprzez desktopowe i aplikacje w telefonie czy też portfele sprzętowe. Proces ten może być na tyle skomplikowany dla nowych użytkowników, że często decydują się zrezygnować z inwestycji w tę branżę.

Zakup bitcoin i portfel kryptowalutowy online

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z kryptowalutami oraz planujemy inwestować względnie nieduże kwoty warto postawić na prostotę, wygodę oraz bezpieczeństwo. Sam mechanizm działania kryptowalut oraz technologia blockchain są na tyle skomplikowane dla nowych użytkowników, że dodatkowe utrudnianie sobie procesu inwestycyjnego np. poprzez zakładanie kilku portfeli wielosygnaturowych, osobno dla każdej z kryptowalut przy niskich kwotach inwestycji wydaje się bezsensowne.

Portfelbitcoin.pl pozwala nam na przechowywanie kilku typów kryptowalut w jednym miejscu, a oprócz tego zapewnia możliwość ich wymiany między sobą. Dodatkowo jest on zintegrowany z kantorem wymiany kryptowalut – KantorBitcoin, co pozwala nam w każdej chwili na zakup bitcoin, a także wypłatę środków w postaci złotówkowej na konto w banku oraz bezpośrednie wpłaty poprzez kantor na nasze saldo w portfelu.

Kolejnym atutem jest to, że środki te możemy wypłacić także w formie cyfrowej waluty, na dowolny inny portfel lub giełdę, a więc nie jesteśmy ograniczeni do jednej platformy, co ostatnio jest coraz częstszą praktyką. Wielokrotnie zdarza się, że pośrednicy sprzedają nam tak naprawdę samą ekspozycję na daną kryptowalutę, a nie realny token, który zawieszony jest w sieci blockchain.

Powoduje to, że nie możemy w żaden sposób go wykorzystać oprócz wykonania transakcji kupna i sprzedaży u danego dostawcy, co często wiąże się również z ekstra prowizjami. Zakup bitcoin oraz sprzedaż za pośrednictwem zintegrowanego kantoru daje nam pełną kontrolę nad naszymi środkami, a także umożliwia dowolne ich transfery w każdej chwili.

Korzystając z portfelbitcoin.pl możemy wypłacać swoje środki za darmo, a jedyna opłata to ta, która pobierana jest przez sieć danej kryptowaluty (często zależy ona od ogólnego natężenia ruchu w danym momencie).

Jeśli jednak zdecydujemy się przechowywać środki w tym portfelu, nie musimy martwić się o ich bezpieczeństwo, oprócz podwójnej weryfikacji wymaganej do zalogowania, warto pamiętać, że 98% z nich będzie przechowywane poza siecią (ang. off-chain) co uniemożliwia jakiekolwiek próby zhakowania przechowywanych w ten sposób kryptowalut. Na portfel podręczny trafiają one w momencie, gdy zlecimy ich wypłatę i przesyłane są w miejsce docelowe pożądane przez użytkownika.


  1. Jak działają portfele kryptowalut? Czym są klucze i adresy?
  2. Portfel bitcoin — jakie kryptowaluty możesz w nim przechowywać?
  3. Czy portfel kryptowalut online może być bezpieczny?

Originally posted 2022-08-19 17:22:00.

NFT instagram

1.3 mld użytkowników Instagrama będzie mogła tworzyć i sprzedawać NFT

kantor kryptowalut

Kantor kryptowalut