w

Portfel bitcoin — jakie kryptowaluty możesz w nim przechowywać?

To jaki typ portfela wykorzystamy do przechowywania swoich kryptowalut może mieć kluczowe znaczenie przez cały okres prowadzenia naszej inwestycji. Portfel bitcoin, który pozwala nam na przechowywanie także innych walut cyfrowych może być dobrym wyborem na początek naszej przygody, zwłaszcza jeśli zaczynamy od niewielkich kwot i uczymy się podstawowych mechanizmów działania.

Portfel bitcoin – webowy portfel kryptowalut online

Portfelbitcoin.pl pozwala nam na przechowywanie kilku typów kryptowalut w jednym miejscu, a oprócz tego zapewnia możliwość ich wymiany między sobą. W swojej ofercie posiada takie kryptowaluty jak bitcoin, ether, litecoin, dash, tron, dogecoin, monero i z-cash. Dodatkowo jest on zintegrowany z kantorem wymiany kryptowalut – kantorbitcoin.pl, co pozwala nam w każdej chwili na wypłatę środków w postaci złotówkowej na konto w banku, a także bezpośrednie wpłaty poprzez kantor na nasze saldo w portfelu. Kolejnym atutem jest to, że środki te możemy wypłacić także w formie cyfrowej waluty, na dowolny inny portfel lub giełdę, a więc nie jesteśmy ograniczeni do jednej platformy, co ostatnio jest coraz częstszą praktyką.

Portfele dedykowane

Niektóre z dostępnych do użytkowania portfeli, tzw. portfele dedykowane, często pozwalają nam na przechowywanie tylko jednego rodzaju kryptowaluty, dla którego zostały stworzone. Jeśli posiadają one funkcję przechowywania dodatkowych kryptowalut, są to zazwyczaj tokeny natywne dla danej sieci blockchain, na której taki portfel operuje. Dobrym przykładem takiego typu portfela jest MyEtherWallet, który oprócz ethera pozwala na przechowywanie wszystkich natywnych tokenów, które powstały w tej sieci. Takimi tokenami są głównie te utworzone w standardzie ERC-20 oraz ERC-721 (znane również jako niewymienialne tokeny NFT powstałe w sieci ethereum).

Nie trzymaj kryptowalut na giełdzie

Trzymanie środków na giełdzie wiąże się z pewnym ryzykiem – nie mamy pełnej kontroli nad naszymi walutami cyfrowymi. W każdej chwili właściciel giełdy może zablokować nam do nich dostęp lub uniemożliwić ich wypłatę. Ponadto giełdy są jednym z głównych celów obieranych przez hakerów, ze względu na ogromną ilość funduszy, jakie posiadają. Jeśli nie mają one odpowiedniego zabezpieczenia i nie ubezpieczają swoich klientów, to potencjalne ryzyko utraty środków będzie zawsze większe, niż w chwili gdy wykorzystujemy portfel bitcoin.

Jeśli zdecydowaliśmy się na zainwestowanie większych kwot, warto rozważyć nabycie portfela sprzętowego. Jest to portfel, który pozwoli nam na trzymanie naszych kryptowalut poza siecią, a więc szansa na przejęcie ich w potencjalnym ataku hakerskim spada to zera. Aktualnie wiodącymi producentami takich portfeli są dwie firmy, ledger oraz trezor.


  1. Giełda Coinbase straciła ponad miliard dolarów w ostatnim kwartale
  2. Bezpieczeństwo kryptowalut – jak o nie zadbać?
  3. Crypto.com przelało omyłkowo klientce 10,5 miliona dolarów – postanowiła, że kupi za to willę

Originally posted 2022-08-25 19:40:03.

halving bitcoina

Halving Bitcoina za 10 dni [Analiza Binance]

Jak działają portfele kryptowalut? Czym są klucze i adresy?