w

Giełda Coinbase straciła ponad miliard dolarów w ostatnim kwartale

Giełda Coinbase jest to największa w Stanach Zjednoczonych giełda, która zdominowała tamtejszy rynek. Drugi kwartał z rzędu odnotowała ona ogromne straty, co związane jest bezpośrednio z sytuacją na rynku kryptowalut. W ostatnich miesiącach wygląda ona dramatycznie, ze względu na trwającą bessę.

Giełda Coinbase – podsumowanie kwartału

Kurs bitcoina spadł ze swoich szczytów w okolicy 69 tys. dolarów do około 18 tys. dolarów za sztukę. Od chwili, gdy amerykański FED zapowiedział cykl podwyżek stóp procentowych w celu zwalczenia wysokiej inflacji sytuacja na rynkach finansowych uznawanych za „ryzykowne” drastycznie się pogorszyła i nastąpił ogromny odpływ kapitału. Większość ludzi postanowiła zakończyć swoje inwestycje w obawie o brak płynności finansowej lub przenieść je w bardziej bezpieczne miejsce (np. obligacje czy lokaty).

Giełda Coinbase straciła ponad miliard dolarów w ostatnim kwartale

Raport kwartalny bardzo zaniepokoił inwestorów, a straty, jak słusznie tłumaczy zarząd, spowodowane są ogólną sytuacją na rynku.

Giełda Coinbase posiada w swoich zasobach ogromne ilości kryptowalut, które straciły sporo na wartości (niektóre altcoiny nawet ponad 90% od szczytu). Ponadto zanotowali oni ogromny odpływ użytkowników, co również jest dość normalnym zjawiskiem podczas wielomiesięcznych spadków kursu.

Przedstawiciele firmy zapewniają inwestorów, że firma nie boryka się z poważnymi problemami finansowymi i planuje skupić się na konsolidacji, aby zapewnić lepsze perspektywy na przyszłość, gdy sytuacja na rynku się już ustabilizuje.

Akcje spółki również wyceniane są dość nisko, aktualnie w okolicach 94 dolarów, a w najniższym punkcie (w okolicach maja) wynosiły około 40 dolarów.

 

Całość raportu dostępna jest tutaj:

Raport kwartalny za drugi kwartał 2022 roku – giełda coinbase.


 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
 4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  tinder

  Tinder rezynguje z wdrażania metaverse w swojej aplikacji

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina kontynuuje wzrost – do jakich poziomów ma szansę dojść?