w

Portfel Coinbase nie będzie dłużej wspierał niektórych altcoinów

Coinbase jest to największa w pełni uregulowana giełda działająca na terenie Stanów Zjednoczonych, która zdominowała tamtejszy rynek. Korzystać z niej mogą praktycznie użytkownicy z całego świata (poza niektórymi krajami).

Portfel Coinbase

Firma ta stworzyła także własną dedykowaną aplikację, która pozwala użytkownikom na bezpieczne przechowywanie kryptowalut. Pozwala ona na wygenerowanie klucza prywatnego, który daje nam w pełni dostęp do środków, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo ich przechowywania. Ponadto umożliwia także przechowywanie tokenów NFT i jest kompatybilna z wieloma sieciami blockchainowymi, co ułatwia korzystanie z niej. Portfel Coinbase jest aktualnie skonfigurowany do pracy z następującymi sieciami: Arbitrum, Avalanche C-Chain, BNB Chain, Gnosis Chain, Fantom Opera, Optimism, Polygon, xDai i Solana. Możemy z jego poziomu bezpośrednio wchodzić w interakcje z inteligentnymi kontraktami, co bardzo ułatwia większości użytkowników funkcjonowanie.

Portfel Coinbase od stycznia nie będzie jednak wspierał już niektórych kryptowalut. Do tego grona zalicza się XRP (Ripple), XML (Stellar), ETC (ethereum classic) oraz BCH (bitcoin cash). Kryptowaluty te szczyt popularności mają już daleko za sobą, a jak twierdzą deweloperzy projektu, zainteresowanie nimi drastycznie spadło wśród użytkowników, stąd decyzja o zakończeniu wsparcia.

Jak uznali założyciele portfela, nie interesuje ich czy jakieś aktywo jest rozpoznawalne bardziej od innych, a jedyne co się liczy to to, czy ktoś z niego korzysta. To że kryptowaluty te przestaną być obsługiwane, nie oznacza, że użytkownicy posiadający je na swoim portfelu stracą do nich dostęp. Nie będzie można więcej dokonywać depozytów, ale ich transfer nadal będzie możliwy, ponieważ użytkownik ma dostęp do klucza mnemonicznego dającego mu unikalny dostęp do portfela.

Dokładna instrukcja, jak postępować w razie chęci wypłaty środków po wyłączeniu ich obsługi przez portfel dostępna jest na stronie twórcy.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blockfi

Blockfi ogłasza bankructwo – kolejna platforma do handlu kryptowalutami upada

animoca brands

Animoca Brands organizuje 2-miliardowy fundusz na rozwój metaverse