w

Kurs bitcoina koryguje do 40 tys. dolarów – czy utrzyma ten poziom?

Kurs bitcoina zaliczył spory spadek i skorygował do poziomu 40 tys. dolarów. Walka o utrzymanie optymizmu i trendu wzrostowego nadal trwa.

Kurs bitcoina w ostatnich dniach zanotował sporą korektę i utrzymuje się w okolicach 40 tys. dolarów. Ostatni tydzień po dużych wzrostach mimo wszystko zamknął się poniżej poziomu otwarcia z poprzedniego tygodnia, a teraz kolejny raz zanotował spadek. Za spadkami stoi widmo podwyżek stóp procentowych przez FED w USA oraz niepewna sytuacja na Ukrainie. Kluczowe może okazać się utrzymanie poziomu 40 tys. dolarów, aby nie wpaść w kolejną falę rynku niedźwiedzia. Kapitalizacja bitcoina  i wynosi aktualnie ok. 774 miliardy dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 22 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła o 6,3%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 45,5 tys. dolarów (183,3 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 30 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje strach co do dalszej sytuacji rynkowej i są to wartości o wiele mniejsze, niż jeszcze kilka dni temu. Mimo strachu wśród inwestorów, kurs bitcoina utrzymuje poziom powyżej 40 tys. dolarów i walczy o utrzymanie trendu wzrostowego.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 18, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2936 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 349 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Originally posted 2022-02-18 08:59:18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oszustwa kryptowalutowe

Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać by nie paść ich ofiarą?

monero

Monero – jakie mechanizmy prywatności wykorzystuje ta kryptowaluta?