w

Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze? – Elon Musk kupuje udziały w spółce

Jak dowiedzieliśmy się na początku bieżącego miesiąca CEO Tesli i SpaceX – Elon Musk w dniu 1 kwietnia nabył 9,2% akcji Twittera i stał się największym udziałowcem spółki. W chwili, gdy wiadomość ta trafiła do informacji publicznej kurs akcji Twittera wystrzelił.

Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze? - Elon Musk kupuje udziały w spółce
Akcje spółki twitter wyceniane w dolarach.

Od razu po otwarciu poniedziałkowej sesji 4 kwietnia wartość akcji wzrosła z 39 dolarów do prawie 50 dolarów, a następnie rozpoczęła korektę. Elon Musk nie ujawnił, ile zapłacił za te akcje, ale w piątek 1 kwietnia, gdy podał informację tę publicznie, ich wartość wynosiła 2.9 miliarda dolarów, natomiast 3 dni później było to już 3,5 miliarda dolarów. Nie ujawnił on także w zeznaniu, jakie ma dalsze plany co do spółki, jako jej największy pojedynczy udziałowiec. Każdorazowo, gdy inwestor kupuje powyżej 5% wszystkich akcji jednej firmy musi zgłosić ten zakup do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Twitter - Elon Musk
Twitter – Elon Musk

Kilka dni wcześniej, zanim dowiedzieliśmy się o jego zakupie, zastanawiał się on nad utworzeniem własnej platformy social-media i zarzucał Twitterowi ograniczanie wolności słowa swoich użytkowników. Sam Elon Musk z Twittera korzysta już bardzo długo, a w ostatnich latach spora część jego aktywności była poświęcona kryptowalutom, a głównie bitcoinowi oraz dogecoinowi, których kursy nie raz szybowały po krótkiej serii jego wpisów.

Twitter - Elon Musk
Twitter – Elon Musk

W swoich tweetach z ostatnich dni stwierdził on, że każdy użytkownik posiadający subskrypcję Twitter Blue, za którą płaci 3 dolary miesięcznie, powinien posiadać status zweryfikowanego użytkownika, a także zwrócił uwagę, że cena tej subskrypcji powinna być denominowana w lokalnych walutach w zależności od kraju. Aktualnie subskrypcja ta dostępna jest w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii oraz Australii i pozwala użytkownikom edytować tweety w ciągu 20 sekund od ich wysłania, a także daje możliwość cofnięcia tweeta, który już wysłaliśmy. Na koniec dodał on, że użytkownicy powinni mieć możliwość regulowania tej płatności nawet w dogecoinie. Po tym wpisie kurs dogecoina wzrósł o 10%, a następnie skorygował.

 

 

 


 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
 4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

 

8 komentarzy

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina poniżej linii trendu wzrostowego – czy zdoła ponownie przebić poziom 44 tys. dolarów?

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina walczy o utrzymanie poziomu 40 tys. dolarów. Czy czeka nas kolejna fala spadków?