w

Tesla posiada w swoim portfolio 222 miliony dolarów w bitcoinie

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Tesla sprzedała większość swoich bitcoinów które posiadała w portfolio. W lutym ubiegłego roku firma ogłosiła zakup bitcoina za kwotę około 1,5 miliarda dolarów, co spowodowało jeszcze większy rozgłos na rynku i przyciągnęło kolejną falę inwestorów.

Tesla wyprzedała większość bitcoinów

W ostatnich dniach Telsa opublikowała swój raport kwartalny za drugi kwartał bieżącego roku. Jak z niego wynika sprzedali oni większość posiadanych przez siebie bitcoinów za kwotę około 936 milionów dolarów. Do sprzedaży doszło także w pierwszym kwartale 2021 roku, gdy Tesla upłynniła ułamek swoich bitcoinów o wartości około 230 milionów dolarów i wykazali 128 milionów dolarów zysku z tej sprzedaży. W drugim kwartale 2021 roku wykazali oni stratę rzędu 73 milionów dolarów.

Jak jednak dowiedzieliśmy się z ostatniego raportu dla Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (ang. SEC – United States Securities and Exchange Commission) w portfolio Tesli pozostały jeszcze bitcoiny o wartości 222 milionów dolarów (po aktualnym kursie około 21 tys. dolara za sztukę). Oznaczałoby to, że aktualnie Elon Musk ze sprzedanych bitcoinów zarobił około 64 miliony dolarów. Jednak te, które pozostały w jego portfolio wygenerowały niezrealizowaną jeszcze stratę na poziomie 170 milionów dolarów.

Gdyby w tej chwili sprzedał on wszystkie posiadane bitcoiny, to sumarycznie straciłby na swojej inwestycji około 100 milionów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Cristiano Ronaldo wyemituje serię tokenów NFT?
  4. Most harmony shackowany, skradziono 100 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polscy twórcy na Binance NFT Marketplace

Polscy twórcy na Binance NFT Marketplace – kim jest zwycięska 9 artystów?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina rośnie mimo kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA?