w

Harmony zhackowane – skradziono 100 milionów dolarów

Harmony jest to sieć blockchain, która wyróżnia się dużą przepustowością oraz małymi opłatami i obsługuje głównie zdecentralizowane aplikacje oparte na ethereum. Oferują oni płynną możliwość transferu kapitału pomiędzy różnymi sieciami, w tym głównie ethereum oraz binance chain.

Błąd w kodzie umożliwił kradzież 100 milionów dolarów

W dniu dzisiejszym (24 czerwca) Harmony ogłosiło, że zostali oni zhackowani na kwotę 100 milionów dolarów. Skradziono całą gammę przeróżnych kryptowalut, w tym wBTC, wETH oraz wiele stablecoinów. Jeden z mostów, który umożliwiał transfer środków z jednej sieci do drugiej (most Horizon dla tokena ONE, łączący go z sieciami ethereum i binance) posiadał błąd w kodzie, który umożliwił kradzież środków.

 

FBI szuka sprawcy kradzieży

Pierwszymi krokami jakie podjęto było tymczasowe zawieszenie działania tego mostu, aby zapobiec dalszym stratom. Jednocześnie ogłosili, że nie ma to wpływu na pozostałe funkcjonalności, jakie oferuje ich sieć. Ponadto powiadomione zostały wszystkie giełdy, aby zawiesić możliwość wymiany skradzionych środków, gdyby trafiły one na którąś z nich. Atak hakerski trwał około siedemnastu godzin i środki były wyprowadzane, aż do zamknięcia mostu. W pierwszej transakcji skradziono 4919 etherów, a następnie powoli wyprowadzano resztę z nich, aby jak najdłużej nie wzbudzać żadnych podejrzeń.

Ze względu na dużą kwotę, która została skradziona, do sprawy zaangażowane zostało FBI, a także wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem w sieci.

Adres, na który złodziej przetransferował środki został już odpowiednio oznaczony i dzięki transparentności sieci blockchian będziemy mogli śledzić każdy krok po kolei jeśli chodzi o ich dalsze wykorzystanie.

Harmony zhackowane - skradziono 100 milionów dolarów
https://etherscan.io/address/0x0d043128146654c7683fbf30ac98d7b2285ded00

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

strata bitcoina

Największa zrealizowana strata bitcoina w historii – ile kapitału przepadło?

cristiano ronaldo

Cristiano Ronaldo wyemituje serię tokenów NFT?