w

Złodziej spędzi 5 lat w więzieniu za kradzież kryptowalut o wartości 100 milionów dolarów

Joshua David Nicholas zamieszkujący Florydę w USA przyznał się do winy, gdy zarzucono mu kradzież cyfrowych aktywów o dużej wartości.

Kradzież kryptowalut o wartości 100 milionów dolarów

Oskarżony potwierdził, że on oraz inni członkowie platformy kryptowalutowej EmpiresX oszukali swoich inwestorów na kwotę 100 milionów dolarów. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności przez 5 lat w więzieniu federalnym.

EmpiresX było piramidą finansową, która oferowała swoim użytkownikom duże stopy zwrotu za przechowywanie u nich swoich kryptowalut. Reklamowane były one jako gwarantowane i wolne od ryzyka, co przyciągnęło bardzo wielu chętnych. Josuha był głównym odpowiedzialnym za obrót środkami swoich klientów, co robił bez ich zgody. Przez lata twierdzili oni, że maksymalna rentowność jest osiągana dzięki połączeniu sztucznej i ludzkiej inteligencji, co pozwala na maksymalizację zysków.

Platforma nie posiadała niezbędnych licencji z nadzoru finansowego oraz nie była zarejestrowana, aby być uprawnionym do obrotu takimi kwotami. Kradzież kryptowalut miała miejsce już jakiś czas temu, ale udało się odzyskać większość z nich, a poszkodowani mogą zgłaszać się do władz w celu odzyskania swoich środków.

Podobne przestępstwa – kradzież kryptowalut

Inna ekipa składająca się z czterech mieszkańców Miami za podobne wykroczenie, ale dodatkowo z zarzutem oszukiwania banków może trafić na więzienia nawet na 30 lat, mimo że ukradli oni „zaledwie” 4 miliony dolarów.

Posługując się fałszywymi inicjałami sprawcy poskarżyli się instytucjom finansowym, że transakcje finansowe które wykonali zostały przeprowadzone bez niezbędnego zezwolenia, domagając się zwrotu pieniędzy. Bank dokonał wycofania środków po potwierdzeniu transakcji, a platforma z której korzystali (kantor kryptowalut) przesłał im już cyfrowe aktywa o wartości 3,5 miliona dolarów.

Po czasie odpowiednie służby (HSI) jednak wykryły to przestępstwo a oszustom grozi bardzo długa odsiadka.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

królowa elżbieta

Królowa Elżbieta nie żyje – powstają setki kryptowalut nawiązujące do jej osoby

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada po odczycie inflacji powyżej prognozy w USA