w

Kradzież kryptowalut – od początku roku zniknęło 1,4 miliarda dolarów

Według badań prowadzonych przez firmę Chainalysis, która zajmuje się sprawdzaniem łańcuchów bloków najpopularniejszych kryptowalut pod względem analitycznym, dowiedzieliśmy się, że tylko od początku tego roku dokonała się kradzież kryptowalut na kwotę ponad 1,4 miliarda dolarów.

Firma ta zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem informacji na temat transakcji, jakie mają miejsce w sieciach blockchain. Ich głównym obiektem badań jest sieć bitcoina oraz sieć ethera, które są dwoma wiodącymi blockchainami w świecie kryptowalut.

Kradzież kryptowalut – największe ataki hakerskie

W tym roku najczęstszym typem ataków były ataki hakerskie na mosty kryptowalutowe, które pośredniczyły w transferze środków między różnymi sieciami. O jednym z nich, ataku na most Harmony One, w którym skradziono prawie 100 milonów dolarów pisaliśmy niedawno osobny artykuł, który dostępny jest tutaj.

W tym roku doszło także do największego ataku hakerskiego w którym wykonana została kradzież kryptowalut na kwotę ponad 600 milionów dolarów, co jest dotychczasowym nowym rekordem w tej branży, biorąc pod uwagę jednostkowy atak. Ofiarą padł most wspierający bardzo popularną zdecentralizowaną aplikację  – Axie Infinity.

Środki te bardzo szybko trafiły na wiele różnych giełd w celu jak najszybszego upłynnienia ich. Sprzedaż tak dużej ilości etherów bez pozostawienia po sobie śladów jest niezwykle trudna, a czasami wręcz niemożliwa. Giełdy podjęły równie szybkie działania i część środków udało się zamrozić, jednak nie wszystkie. Wszystkie adresy powiązane z hakerami są również monitorowane, więc może być im niezwykle trudno wyzbyć się tych kryptowalut.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

monero

Hard fork w sieci monero – co się zmieniło?

anthony hopkins

Anthony Hopkins uruchamia serię tokenów NFT podsumowującą jego karierę