w

Anthony Hopkins uruchamia serię tokenów NFT podsumowującą jego karierę

Anthony Hopkins to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorów na świecie. Poza tym jest także kompozytorem, malarzem i dwukrotnie został nominowany do oscara. W tym roku postanowił on wypuścić swoją serię tokenów NFT, która ma stanowić podsumowanie jego dotychczasowej kariery.

NFT’s (ang. non-fungible tokens) są to utworzone kryptograficznie niewymienialne tokeny, umieszczone w sieci blockchain. Ich największą zaletą unikalność i brak możliwości stworzenia repliki. Każdy token posiada swój własny kod, który jest niepowtarzalny i nawet, jeśli doszłoby do próby podrobienia go (wykorzystując identyczną grafikę) to będzie on różnił się pod względem kryptograficznym od swojego „oryginału”. Każdy z tokenów reprezentuje jakąś wartość w ujęciu cyfrowym lub rzeczywistym, a także daje możliwość śledzenia jego historii w otwartej księdze blockchain.

Anthony Hopkins – seria tokenów NFT

17 sierpnia Orange Comet, czyli firma zajmująca się sztuką i rozrywką, a także usługami związanymi z promocją i tworzeniem tokenów NFT ogłosiła współpracę z hollywodzkim aktorem – Anthonym Hopkinsem. Ich zadaniem będzie wprowadzenie na rynek pierwszej kolekcji NFT tego celebryty.

Pierwsza seria, którą wyda Anthony Hopkins nazwana zostanie „The Eternal Collection” ,a możliwość zakupu tokenów, które zostaną w niej zawarte będzie możliwa tylko przez trzy dni.W tym okresie kolekcjonerzy będą mieli dostęp do ponad 1000 unikalnych obrazów aktora opartych na różnych archetypach.

Zainteresowanie Hopkinsa tymi tokenami pojawiło się po wydaniu jednego z jego filmów w postaci NFT. Film nazywa się „Zero Contract” i wydany został na platformie Vuele.

W wywiadzie dla Yahoo Finance Hopkins powiedział: „NFT to puste płótno do tworzenia sztuki w nowym formacie”. Podkreślił, że NFT pozwalają na wzajemne dzielenie się artystycznymi inspiracjami z innymi, bez względu na wiek.

Tokeny będzie można zakupić na platformie Orange Comet, jednak data nie jest jeszcze dokładnie znana.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kradzież kryptowalut

Kradzież kryptowalut – od początku roku zniknęło 1,4 miliarda dolarów

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada w godzinę o 10%, z rynku znikają setki milionów dolarów