w

Binance upłynnia tokeny FTT o wartości 500 milionów dolarów

Token FTT jest to kryptowaluta należąca do giełdy FTX, która posiada funkcję użytkową. Użytkownicy mają możliwość wykorzystania jej do obniżania kosztów operacyjnych na platformie, np. takich jak opłaty transakcyjne.

Binance sprzedało wszystkie swoje tokeny FTT

Giełda binance, która posiadała 23 miliony z wszystkich tokenów FTT postanowiła je upłynnić, co sprawiło, że kurs krytpwaluty spadł o 10%. Do decyzji o sprzedaży doszło w weekend, co sprawiło że firma pozbyła się całkowicie udziałów w projekcie. Binance było jednym z pierwszych dużych inwestorów giełdy FTX. Już w ubiegłym roku zaczęli oni wyprzedawać pierwsze partie tokenów FTT i pozamykali pozycje o wartości ponad 2 miliardów dolarów.

Kurs tokena FTT w parze do dolara na przestrzeni ostatnich miesięcy
Kurs tokena FTT w parze do dolara na przestrzeni ostatnich miesięcy

Do ostatecznej decyzji o wyprzedaży doszło, gdy do informacji publicznej trafiła wiadomość o tym, że firma Almeda Research posiada bardzo duże powiązania finansowe z giełdą FTX i kapitał ulokowany tokenie FTT.

Według raportów na dzień 30 czerwca aktywa i pasywa Alamedy wynosiły odpowiednio 14,6 miliarda dolarów oraz 8 miliardów dolarów. To, co zaniepokoiło inwestorów, to ekspozycja Alamedy na FTT, która wynosi 5,82 miliarda dolarów, podczas gdy kapitalizacja rynkowa FTT wynosiła tylko 3,32 miliarda dolarów, co stanowi 160% całkowitej kapitalizacji rynkowej FTT.

Informacja o tak dużej dźwigni finansowej bardzo zaniepokoiła CEO giełdy binance, Changpenga Zhao, który zdecydował o całkowitym porzuceniu tej inwestycji. Dodał on również, że „uczą się na błędach” i wskazał jako przykład niedawny, bardzo głośny upadek projektu Luna.

Wielu inwestorów również poszło w ślady giełdy i wypłaciło swój kapitał z platformy. Inwestorzy postanowili zmniejszyć ryzyko związane z przechowywaniem tam środków, co sprawiło, że w ciągu dwóch tygodni rezerwy giełdy skurczyły się o -93%.

Sama giełda twierdzi, że nadal mają oni dobrą płynność finansową i żadne depozyty nie będą wstrzymywane. CEO Almehada Company dodała tweeta, w którym zaznaczyła, że chętnie odkupi wszystkie tokeny giełdy FTX za 22 dolary od sztuki, aby uniknąć „wahań rynkowych” związanych z tokenem.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

złoto

Złoto siódmy miesiąc z rzędu na czerwono mimo szalejącej inflacji

kurs bitcoina

Kurs bitcoina utrzymuje się poniżej 20 tys. dolarów – czy ma szansę odbić?