w

CEO giełdy FTX chciał wesprzeć Elona Muska w przejęciu twittera

Zanim doszło do spektakularnego upadku giełdy FTX oraz ponad 100 firm, które są z nimi związane, CEO platformy – Sam Bankman-Fried (SBF) chciał wesprzeć Elona Muska w zakupie Twittera.

SBF chciał wesprzeć Elona Muska w zakupie Twittera

Zespół Elona Muska opublikował wiadomości z konwersacji, w której SBF starał się z nim skontaktować od dłuższego czasu. Gdy do spotkania już doszło, Elon ujawnił jego przebieg i skomentował to następująco:

Mnóstwo ludzi mówiło, że ma ogromne sumy pieniędzy, które chce zainwestować w transakcję z Twitterem, a ja rozmawiałem z nim przez około pół godziny i wiem, że mój licznik bzdur zaczął się przekręcać. To było tak, że ten koleś to bzdura – takie miałem wrażenie.

Następnie dodał, że wszyscy z którymi rozmawiał wypowiadali się o SBF w samych superlatywach, natomiast on odniósł całkiem inne wrażenie.

Wszyscy, łącznie z dużymi bankami inwestycyjnymi mówili o nim, jakby chodził po wodzie i miał biliardy dolarów. A to nie było moje wrażenie – coś było z nim nie tak, on nie ma kapitału i żaden deal z nim nie przejdzie. Taka była moja prognoza.

W kolejnych wypowiedziach Elon Musk podkreślił jak ważne jest przechowywanie środków na portfelach, a nie na giełdzie oraz to, że widzi on świetlaną przyszłość dla kryptowalut, a upadek giełdy nie powinien w perspektywie długoterminowej znacznie wypłynąć na projekty o solidnych fundamentach. Wyróżnił on w swojej wypowiedzi bitcoina, ethereum oraz dogecoina.

Jeszcze niedawno SBF przez gazety okrzykiwany był jako „następca Warrena Buffeta”, a  dziś jego wartość netto wyceniana jest na 3 dolary.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

giełda FTX pada ofiarom hakerów

Giełda FTX pada ofiarom hakerów kilka godzin po ogłoszeniu bankructwa

coinbase

Coinbase zwalnia kolejnych 60 pracowników ze względu na zmniejszone wpływy