w

Binance ujawnia ilości posiadanych przez siebie aktywów

Po ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce w związku z potężnym upadkiem giełdy FTX i ogłoszeniem bankructwa jedna z największych platform do handlu kryptowalut postanowiła postawić na transparentność.

Binance ujawnia salda swoich kryptowalut

W ostatnich dniach giełda Binance ujawniła częściową listę posiadanych przez siebie kryptowalut z wyszczególnieniem bitcoina oraz ethereum. CEO giełdy – Changpeng Zhao stwierdził, że w tak trudnych czasach jakie aktualnie mają miejsce, jest to niezbędne by postawić na transparentność i przejrzystość finansów. W najbliższych tygodniach planuje on opublikować pełną listę wszystkich aktywów, jakie posiada giełda.

Ujawnione także zostały adresy, pod którymi przechowywane są środki. Z zestawienia wiadomo, że giełda przechowuje aktualnie ponad 475 tys. bitcoinów oraz 4,8 miliona etherów. Kolejne ogromne zasoby giełdy, to ponad 17,5 miliarda USDT, 21,7 miliarda BUSD, 600 milionów USDC, a także 58 milionów BNB.

Pokazanie ilości tych aktywów ma być pierwszym krokiem na drodze do pełnej transparentności giełdy i zapewnienie użytkowników platformy, że ich środki nie zostaną sprzeniewierzone, jak miało to miejsce w przypadku giełdy FTX.

Po spektakularnym upadku giełdy FTX, który miał miejsce w tym tygodniu prawdopodobnie powstanie wiele regulacji, które ograniczają funkcjonowanie takich platform.

Według Bloomberg Bilionare index, rok temu CEO giełdy FTX posiadał swoją „wartość netto” na poziomie około 16 miliardów dolarów, na dzień dzisiejszy warty jest około 3 dolarów.

Binance ujawnia ilości posiadanych przez siebie aktywów
3 dolary
  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

giełda FTX ogłasza bankructwo

Giełda FTX ogłasza bankructwo – nie stać ich na spłatę zadłużenia

giełda FTX pada ofiarom hakerów

Giełda FTX pada ofiarom hakerów kilka godzin po ogłoszeniu bankructwa