w

Jak kupować kryptowaluty przez Revolut i czy to rozwiązanie się opłaca?

Revolut to aplikacja, z której chętnie korzysta wielu Polaków. I nic dziwnego, bo oferuje naprawdę wiele możliwości. Dla niektórych jest to np. niezbędny element wyjazdu podczas zagranicznych podróży i sposób na uniknięcie wizyty w kantorze. Aplikacja ma jednak znacznie więcej funkcji i wciąż pojawiają się kolejne. Jedno z nowszych rozwiązań może się spodobać osobom zainteresowanym krypto. Od kilku lat możliwy jest bowiem zakup kryptowaluty przez Revolut. 

Zainwestować można w kilkadziesiąt kryptowalut

Warto zacząć od tego, że oferta Revoluta w zakresie kryptowalut jest naprawdę szeroka. Na moment pisania tego tekstu za pomocą aplikacji można dokonywać zakupu ponad 50 różnych kryptowalut. W ofercie znalazły się te najpopularniejsze, jak bitcoin, doge, ethereum czy litecoin. Nie brak jednak także tych cieszących się nieco mniejszym zainteresowaniem.

Zakup kryptowaluty przez Revolut – jak zacząć korzystać z tej funkcji?

Aby móc kupować kryptowalutę czy przesyłać ją innym użytkownikom, trzeba oczywiście wcześniej pobrać aplikację i założyć konto. Potem konieczne będzie jeszcze aktywowanie usługi kryptowalutowej. Aby to zrobić, należy utworzyć konto kryptowalutowe w zakładce „Produkty majątkowe”. Znajduje się tam sekcja „Kryptowaluty”. Wystarczy wybrać tę opcję, a następnie kliknąć „Zainwestuj”.

Od tego momentu można już właściwie swobodnie przeprowadzać zakup kryptowaluty przez Revolut. Wystarczy wybrać odpowiednią walutę cyfrową, a następnie wybrać opcję „+kup” i „kup teraz”.

Kryptowalutę można też przesyłać innym użytkownikom Revolut. W tym celu w zakładce „Płatność” należy wybrać konkretną osobę, wprowadzić kwotę transakcji, zaznaczyć odpowiednią kryptowalutę i nacisnąć „Wyślij”.

Wielu użytkowników chwali intuicyjną obsługę aplikacji

Jak można wywnioskować z powyższej instrukcji, przeprowadzanie transakcji na kryptowalutach za pomocą Revoluta nikomu nie powinno sprawiać większych trudności. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, zarówno jeśli chodzi o tworzenie konta kryptowalutowego, zakup krypto, jak i przesyłanie jej znajomym. Sami użytkownicy zresztą są podobnego zdania i stąd właśnie pojawiają się bardzo pozytywne opinie dotyczące samej obsługi.

Revolut to wcale nie rozwiązanie idealne. Przed zakupem krypto warto zwrócić uwagę na pewną ważną wadę

Choć wszystkie wyżej przedstawione informacje mogą brzmieć bardzo optymistycznie, to warto zaznaczyć, że zakup kryptowaluty przez Revolut nie jest rozwiązaniem bez wad. Pewna istotna kwestia sprawia, że wiele osób rezygnuje z używania aplikacji do tych celów, a mowa tu o samej koncepcji zarządzania kryptowalutą.

Znacząco różni się ona np. od zakupu kryptowaluty na giełdzie. Revolut nie pozwala na przesyłanie zakupionej kryptowaluty na zewnętrzne portfele ani na jej wypłacanie. Oznacza to, że poza aplikacją taka kryptowalut nie ma właściwie żadnej wartości. Co więcej, użytkownicy, którzy zakupią kryptowalutę nie stają się jej faktycznymi właścicielami – pozostaje nim wciąż Revolut.

Warto jednak dodać, że ze względu na niezadowolenie wielu użytkowników Revolut zdecydował się rozpocząć pracę nad zmianami w tym zakresie.  W maju 2021 roku pojawiła się informacja, że część klientów będzie już mogła wypłacać bitcoiny z konta powiązanego z aplikacją. Co jednak istotne, póki co nie jest to aktualizacja wprowadzona dla wszystkich użytkowników. Na początku mogli skorzystać z niej jedynie klienci z planem Metal w Wielkiej Brytanii. Dostęp do nowej funkcji wciąż znajduje się więc na etapie testowym i jak wynika z informacji na stronie Revoluta – póki co nie wdrożono tego rozwiązania na szerszą skalę, a tym bardziej nie w Polsce.

Jak działają transakcje z użyciem kryptowalut w Revolucie?

Biorąc pod uwagę, że póki co transakcje z użyciem kryptowalut można przeprowadzać jedynie w obrębie samej aplikacji, to może pojawiać się pytanie – czy zakup kryptowaluty na Revolucie w ogóle ma jakikolwiek sens?

Tutaj odpowiedź brzmi – to zależy. A zależy od tego, jaki cel ma użytkownik dokonujący transakcji na krypto za pośrednictwem Revoluta. Aplikacja umożliwia wymianę waluty FIAT na kryptowalutę i odwrotnie w ciągu zaledwie kilku sekund i na korzystnych warunkach. Trzeba jednak pamiętać, że użytkownik może jedynie sprzedawać i kupować kryptowalutę wewnątrz aplikacji i tylko w ten sposób wypracowywać zysk.

W tym miejscu warto też dodać, że zyski z kryptowalut rozlicza się na tej zasadzie co zyski z aktywów giełdowych. Revolut przekazuje niezbędne dane do Urzędu Skarbowego, a użytkownik musi wykazać inwestycje związane z kryptowalutami w rocznym zeznaniu, a następnie opłacić podatek.


 1. Kryptowaluty to nie tylko bitcoin. Które jeszcze są warte uwagi?
 2. Czym jest zimny portfel i dlaczego tak wiele osób w świecie kryptowalut korzysta z tego rozwiązania?
 3. Rodzaje portfeli do kryptowalut – jaki portfel wybrać? jakie wady i zalety ma każde rozwiązanie?

Originally posted 2022-03-05 19:13:53.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina – walka o utrzymanie trendu wzrostowego trwa

  wartość bitcoina

  Od czego zależy wartość bitcoina? 6 kluczowych czynników