w

Giełda Binance przejmuje FTX, które ma problemy z płynnością

Pod wpływem sporu jaki wywiązał się w ostatnim czasie między giełdami, Binance przejmuje FTX. Doszło do tego ze względu na utratę płynności przez giełdę FTX, co spowodowało, że nie byli w stanie oni zrealizować zleconych przez użytkowników wypłat środków.

Brak płynności – Binance przejmuje FTX

Ze względu na to, że giełda FTX była zalewarowana na 160% poprzez ekspozycję Almeda Research na token FTT, CEO giełdy Binance postanowił wycofać się ze swojej inwestycji w ten projekt.

Changpeng Zhao uważa, że giełdy nie powinny działać jak banki, które bazują na rezerwie cząstkowej, ani na pożyczkach, ponieważ jest to zbyt ryzykowne zachowanie jeśli chodzi o branżę kryptowalut. Binance sprzedało więc wszystkie pozostałe tokeny FTT po kursie około 22 dolarów, co wstępnie wywołało spadek rzędu 10%, jednak zaledwie kilka dni później doszło do załamania na rynku.

Kurs FTT w parze do dolara
Kurs FTT w parze do dolara (FTT/USD).

Po pogłębieniu się spadków i informacji, że giełda zaczyna mieć problemy z płynnością dowiedzieliśmy się, że Binance przejmuje FTX, aby problemy te rozwiązać i sprawić, że użytkownicy będą w stanie zrealizować swoje zlecenia wypłat.

Problemy giełdy zostaną rozwiązane, jednak stanie się ona własnością Binance. Gdy dowiedzieliśmy się, że Binance przejmuje FTX spadek na ich natywnym tokenie FTT pogłębił się jeszcze bardziej, ponieważ nie wiadomo jaka czeka go przyszłość. W zaledwie kilka godzin jego wartość spadła o 80%, a od szczytów z ubiegłego roku jest to ponad 99%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina utrzymuje się poniżej 20 tys. dolarów – czy ma szansę odbić?

binance wycofuje się z przejęcia giełdy ftx

Pod napływem nowych informacji Binance wycofuje się z przejęcia giełdy FTX