w

Pod napływem nowych informacji Binance wycofuje się z przejęcia giełdy FTX

Jeszcze wczoraj, najważniejszą informacją dnia było to, że Binance planuje przejąć giełdę FTX, aby nie dopuścić do jej całkowitego upadku i umożliwić wypłatę depozytów użytkownikom, którzy pragną uzyskać dostęp do swoich środków. Dziś jednak dowiadujemy się, że Binance nie zdecydowało się podjąć tej współpracy po ujawnieniu nowych faktów, które wcześniej nie były znane.

Dlaczego Binance wycofuje się z przejęcia giełdy FTX?

W chwili, gdy Binance zdecydowało się na przejęcie giełdy, nie było wiadomo jeszcze jaka kwota dokładnie będzie potrzebna, aby „załatać” dziurę.

Z czasem jednak dowiedzieliśmy się, że sprawą zaczynają interesować się agencje rządowe, a dziura która wymagała załatania to ponad 8 miliardów dolarów! Podczas prowadzenia procesu weryfikacji faktów, przez odpowiedni zespół w binance, pojawiło się wiele potencjalnych uchybień ze strony giełdy FTX, które skreśliły możliwość dalszych rozmów. Spowodowało to, że Binance wycofuje się z przejęcia giełdy FTX.

Changpeng Zhao – CEO binance, zwrócił się także do całego swojego zespołu, a następnie udostępnił ten list otwarty na twitterze i podkreślał on, że nigdy nie planował on, aby „wykończyć” konkurencję, a upadek FTX jest zły dla całej branży. Ponadto zabronił on handlu tokenem FTT swoim pracownikom do chwili wyjaśnienia sprawy.

Jest więc spora szansa, że osoby które zostały pokrzywdzone przez giełdę FTX będą miały spore problemy z odzyskaniem swoich środków, ponieważ nie wiadomo kto miałby „uzupełnić” dziurę, która zrobiła się w saldzie FTX. Gdy inwestorzy dowiedzieli się, że binance wycofuje się z przejęcia giełdy FTX, kursy wszystkich kryptowalut z bitcoinem na czele załamały się. Sam bitcoin zanotował korektę z ponad 20 tyś dolarów do poziomów niewidzianych od kilku lat, w okolicach 15,5 tys. dolarów.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

binance przejmuje ftx

Giełda Binance przejmuje FTX, które ma problemy z płynnością

giełda FTX ogłasza bankructwo

Giełda FTX ogłasza bankructwo – nie stać ich na spłatę zadłużenia