w

Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja oficjalnie dochodzi do skutku

Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja, na którą zanosiło się od wielu miesięcy doszła do skutku. Jego głównym celem jak sam twierdzi jest walka o wolność słowa wśród użytkowników platformy. Pierwszy tweet, który udostępnił w wolnym tłumaczeniu oznaczał „Ptak jest wolny”.

Od razu po przejęciu spółki postanowił on zwolnić aktualnego dyrektora generalnego (CEO) firmy – Paraga Agrawala, dyrektora finansowego (CTO) – Neda Segala, oraz dyrektora od kwestii prawnych oraz polityki firmy – Vijaya Gadde, która jest min. jedną z osób podejmujących decyzję o zablokowaniu konta Donalda Trumpa na platformie.

Elon musk właścicielem twittera – jakie podejmie decyzje?

W liście otwartym do użytkowników platformy i reklamodawców napisał on, jakie są jego intencje jeśli chodzi o prowadzenie firmy, a także zasugerował potencjalny model oparty o subskrypcję. Ponadto ma on zamiar utworzyć radę, której zadaniem będzie podejmowanie decyzji o ewentualnym blokowaniu kont niektórych użytkowników. Od teraz nie będzie to zadanie należące do kompetencji jednej lub dwóch osób.

Aktualnie nie zostały jeszcze wprowadzone żadne zmiany, które wpływają bezpośrednio na politykę firmy, oraz to w jaki sposób ona funkcjonuje. Zmiany te będą wprowadzane stopniowo, a wszyscy użytkownicy będą na bieżąco informowani o postępach.

 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
 4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  giełda ftx

  Giełda FTX kompensuje swoim użytkownikom zwrot środków z wyłudzeń – 6 milionów dolarów

  kurs dogecoina

  Kurs dogecoina rośnie ponad 200% po przejęciu Twittera