w

Ile bitcoinów posiada Tesla na koniec trzeciego kwartału 2022?

W lutym 2021 roku Tesla ogłosiła, że dokonała ogromnych zakupów bitcoina, które opiewały na kwotę 1,5 miliarda dolarów. Ogłoszenie to spowodowało niemały rozgłos na świecie, a to przyciągnęło bardzo wielu nowych inwestorów, którzy kontynuowali napędzanie bańki spekulacyjnej, jaka miała miejsce w ubiegłym roku.

Ile bitcoinów posiada Tesla?

W ostatnich dniach firma opublikowała swój raport kwartalny za trzeci kwartał bieżącego roku. Mimo fatalnych warunków jakie panują na rynku Tesla nie pozbyła się żadnych dodatkowych bitcoinów względem poprzedniego kwartału. Na koniec września, wartość posiadanych przez Teslę bitcoinów wynosiła około 222 miliony dolarów. W drugim kwartale dowiedzieliśmy się, że wcześniej sprzedali oni 75% wszystkich zapasów i upłynnili BTC o wartości około miliarda dolarów.

Dyrektor generalny Tesli – Elon Musk stwierdził, że działania te były niezbędne aby firma utrzymała odpowiednią płynność finansową w związku z rosnącymi kosztami produkcji. Nadal w ich portfolio pozostaje 9720 bitcoinów. Oznaczałoby to, że na sprzedanych bitcoinach zarobił on około 64 milionów dolarów, ale jednocześnie niezrealizowana strata na tych, które nadal trzyma wynosi około 175 milionów dolarów. Gdyby więc na dzień dzisiejszy Tesla postanowiła sprzedać resztę posiadanych przez siebie bitcoinów, to byłaby na stracie około 110 milionów dolarów.

Podczas ostatniego wywiadu dla CNBC Elon Musk wspomniał także, że w przyszłym roku może dojść do skupu akcji Tesli. W zależności od zgody zarządu kwota ta miałby opiewać na kwotę od 5 do 10 miliardów dolarów.

Całość raportu kwartalnego z trzeciego kwartału dostępna jest tutaj:

Tesla raport kwartalny

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

najkosztowniejsze rodzaje cyberprzestępstw

Jakie rodzaje cyberprzestępstw generują największe straty? Na niechlubnym podium nie zabrakło oszustw z udziałem kryptowalut

kurs bitcoina

Czy wraz z nowym rokiem kurs bitcoina ma szansę wreszcie odbić?