w

Elon Musk jednak kupi Twittera za 44 miliardy dolarów – jakie warunki stawia?

Kolejna część sagi Między Twitterem, a CEO Tesli i Space-X, którym jest Elon Musk nadal trwa. Miliarder postanowił, że zgodzi się na zakup platformy Twittera za pierwotnie proponowane 54,2 dolara za akcję, co sumarycznie dałoby kwotę około 44 miliardów dolarów. Po wycieku tej informacji akcje firmy poszybowały do góry i mimo trudnej sytuacji na rynku zanotowały dwudziestoprocentowy wzrost.

Elon Musk jednak kupi Twittera za 44 miliardy dolarów - jakie warunki stawia?
Akcje twittera na przestrzeni ostatnich pięciu dni.

Elon Musk wymaga – jakie warunki musi spełnić Twitter?

Warunkiem zakupu na być wycofanie pozwu przeciwko Elonowi, w którym chciano zmusić go do zakupu spółki. W pierwszej ofercie również planował on zakup platformy za tę samą kwotę, jednak stwierdził, że odsetek fałszywych kont na platformie jest dużo większy, niż twierdzi zarząd i zdecydowanie przekracza zadeklarowane 5%. Wiązało się to z faktem, że dane dostarczone przez Twittera, o które prosił Elon Musk były szczątkowe i mało przydały się w ewaluacji spółki.

Następnie firma obwiniła miliardera za słaby kwartał, po czym skierowała sprawę do sądu, aby wywiązał się on mimo wszystko z oferty którą złożył.

Po przejęciu platformy, o ile do niego finalnie dojdzie Elon Musk zaplanował, że oczyści platformę z szerzącego się problemu ze spamem i oszustwami, co jest szczególnie powszechne w społeczności kryptograficznej.

Dogecoin notuje wzrost po ogłoszeniu zakupu Twittera

Dogecoin jest to jedna z kryptowalut, która mocno kojarzona jest z Elonem Muskiem ze względu na mnogość jego wypowiedzi w tym temacie. Ze względu na ogromne zasięgi jakie on generuje i pełnioną funkcję to jego zachowania mogą realnie odzwierciedlać kursy niektórych aktywów co już nie raz mieliśmy okazję obserwować np. na przykładzie bitcoina w ubiegłym roku. Tak było i tym razem. Kurs dogecoina wzrósł ponad 8% mimo dramatycznej sytuacji na rynku kryptowalut po ogłoszeniu przez Elona, że jednak przejmie on Twittera.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blackrock

Fundusz inwestycyjny BlackRock uruchamia ETF na bitcoina w Europie

rezerwy górników

Bitcoinowe rezerwy górników są najmniejsze od lat