w

Bitcoinowe rezerwy górników są najmniejsze od lat

Górnicy bitcoina byli od zawsze jedną z najlepiej zaopatrzonych w niego grup inwestorów, ze względu na funkcję, którą pełnią dla całego ekosystemu tej kryptowaluty. Zapewniają oni niezbędną moc obliczeniową oraz decentralizację potrzebną do prawidłowego funkcjonowania całej sieci.

Bitcoinowe rezerwy górników

Aktualnie jak wynika z danych, możemy zauważyć że rezerwy bitcoina posiadane przez górników notują długotrwały stabilny spadek. W ciągu ostatnich 90 dni ich zapasy pomniejszyły się sumarycznie o 3,5% co daje nam w przeliczeniu około 60 tysięcy bitcoinów.

rezerwy górników 1
Bitcoinowe rezerwy górników

W tej chwili posiadają oni mniej niż 10% wszystkich bitcoinów, jakie są w obiegu tej kryptowaluty. Wraz z kolejnymi halvingami bitcoina, ilość ta będzie nadal się zmniejszać ze względu na coraz to niższe wydobycie. Z czasem przyczyni się to do zmniejszenia podaży tego cyfrowego aktywa. Od czerwca, gdy nastąpiło załamanie się kursu bitcoina, możemy zaobserwować dość drastycznie obsunięcie w ilości posiadanych przez górników kryptowalut. Wraz ze spadkiem jego wartości i rosnącymi cenami energii elektrycznej na świecie są oni zmuszeni to pozbywania się swoich zapasów, aby jak najdłużej utrzymać się na rynku.

Ponadto warto wziąć pod uwagę fakt, że na przestrzeni lat cena bitcoina ma tendencję wzrostową, co sprawia że z czasem górnicy mogą sprzedawać go w mniejszych ilościach, aby uzyskać tą samą ilość kapitału niezbędnego do prowadzenia dalszej działalności. Jeśli jednak rezerwy górników przestaną wystarczać i z czasem z rynku odpadnie część z nich, to zmniejszy się trudność wydobycia regulowana przez algorytm, (w zależności od dostępnej sumarycznej mocy obliczeniowej) co spowoduje wzrost rentowności dla reszty, która pozostała na rynku. Szansa więc na to, że wszyscy


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Elon Musk

Elon Musk jednak kupi Twittera za 44 miliardy dolarów – jakie warunki stawia?

blockchain bnb

Sieć blockchain BNB zhakowana na ponad 500 milionów dolarów