w

Elon Musk składa propozycję kupna Twittera za 43 miliardy dolarów!

Jeszcze nie tak dawno temu dotarła do nas informacja o tym, że Elon Musk zakupił bardzo duży pakiet udziałowy w spółce Twitter, której aktualnie jest największym akcjonariuszem (posiadając 9,1% wszystkich akcji). Kilka dni później dowiadujemy się, że złożył on ofertę kupna wszystkich akcji spółki, przez co zostałaby ona przez niego sprywatyzowana. Wysokość jego oferty wynosi 43 miliardy dolarów, co w przeliczeniu na ilość dostępnych udziałów dałoby inwestorom 54,2 dolara za akcję.

Twitter – wolność słowa

Głównym powodem dla którego Elon Musk chce zdecydować się na zakup wszystkich akcji tej spółki jest brak wolności słowa na platformie. Twierdzi on, że aby ją uzyskać konieczna jest prywatyzacja spółki i pozbawienie Twittera sfery wpływów różnych grup, które starają się lobbować swoje interesy. Jak czytamy w liście do prezesa zarządu, jest to jego pierwsza i ostatnia oferta i nie podlega ona dalszym negocjacjom.

Twitter

Ponadto Elon Musk stwierdził również, że jeśli jego propozycja nie zostanie zaakceptowana, to sprzeda on wszystkie swoje akcje, które wcześniej nabył, ponieważ nie widzi on przyszłości dla firmy. Decyzja co do przyszłości spółki pozostaje więc w rękach zarządu, który w najbliższych tygodniach musi odpowiedzieć na propozycję złożoną przez miliardera.

Twitter Elon Musk
Twitter Elon Musk

Ponadto dodał on, że pomimo prywatyzacji postara się on utrzymać w firmie maksymalną ilość akcjonariuszy, na którą pozwala prawo. Na Twitterze obserwuje go aktualnie ponad 80 milionów użytkowników i jest to główne medium społecznościowe z którego korzysta do komunikacji ze światem.

Według analityków z banku Goldman Sachs, spółka ta ma spory potencjał na rozwój w przyszłości. W nadchodzącym roku przewidują oni spory napływ użytkowników, który ma pozwolić na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Póki co, zarząd Twittera milczy i nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi, związanej z dalszymi losami firmy.


 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
 4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

6 komentarzy

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina walczy o utrzymanie poziomu 40 tys. dolarów. Czy czeka nas kolejna fala spadków?

  ethereum 2.0

  Opóźnienia we wdrożeniu ethereum 2.0, z czego wynikają?