w

Fundusz inwestycyjny BlackRock uruchamia ETF na bitcoina w Europie

ETF to rodzaj funduszu inwestycyjnego, którego jednostki są przedmiotem obrotu na rynkach finansowych. Ich głównym zadaniem jest to, aby cenowo odwzorowywać z jak największą dokładnością posiadane aktywa oraz indeksy w jednostkach funduszu wypuszczonych do emisji.

BlackRock stworzył „ETF na bitcoina”

Jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie – BlackRock, uruchomiła ETF, który da jego inwestorom ekspozycje „na bitcoina”, a dokładniej mówiąc na kompleksowy zestaw 35 firm, które zajmują się branżą kryptowalut i technologią blockchain. Większość tych funduszy inwestycyjnych działa tak, że jeśli oferują oni jednostki w których zawarte są dane instrumenty finansowe, to są one zobligowane do realnego nabycia ich (chociaż nie jest to reguła).

Są one także w pełni regulowane i zapewniają o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa (zwłaszcza dla klientów instytucjonalnych). Ponadto, ze względu na regulacje, proces wejścia dla innych instytucji chcących nabyć ekspozycję branżę krypto jest o wiele prostszy, niż w przypadku bezpośredniego nabycia bitcoina.

ETF nosi nazwę „The iShares Blockchain Technology UCITS ETF” i posiada ticker „BLCK”. Będzie on oferował ekspozycję na 35 największych podmiotów powiązanych bezpośrednio z kryptowalutami, takich jak giełdy kryptowalutowe, pośrednicy płatności czy spółki kopiące bitcoina oraz inne podmioty oparte o technologię blockchain. Przeznaczony jest on dla klientów z Europy, ale nie inwestuje bezpośrednio w kryptowaluty, a aktywa i firmy pochodne, które są mocno powiązane z tą branżą. Ma to pozwolić na jej szybszy rozwój, a także dotarcie do większego grona potencjalnych inwestorów, co wiąże się z przypływem sporej ilości kapitału.

„Ciągłe rozprzestrzenianie się technologii blockchain podkreśla jej potencjał w wielu branżach. Ekspozycja oferowana przez iShares Blockchain Technology UCITS ETF umożliwi naszym klientom współpracę z globalnymi firmami prowadzącymi rozwój powstającego ekosystemu blockchain.” – twierdzi Omar Moufti, który odpowiada za strategiczne rozwiązania firmy BlackRock


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina odbija powyżej 20 tys. dolarów mimo umacniania się amerykańskiej waluty

Elon Musk

Elon Musk jednak kupi Twittera za 44 miliardy dolarów – jakie warunki stawia?