w

Salwador – wzrost turystyki o 30% od chwili przyjęcia ustawy bitcoinowej

Od września ubiegłego roku w Salwadorze bitcoin jest akceptowalny jako pełnoprawny środek płatniczy. Można nim płacić praktycznie w każdym sklepie, regulować za jego pomocą zobowiązania podatkowe, a także zwolniony został z podatku od zysków kapitałowych. Drugim środkiem płatniczym wykorzystywanym w Salwadorze oprócz bitcoina jest amerykański dolar.

Wzrost ilości turystów po przyjęciu ustawy bitcoinowej

Salwador stał się jednym z pierwszych krajów, który podjął się na tak odważne kroki i wdrożył do swojego kraju bitcoina jako pełnoprawny środek płatniczy. Ruch ten spowodował, że o państwie tym stało się bardzo głośno na całym świecie, a także spowodowało min. wzrost zagranicznych inwestycji w tym kraju i przypływ kapitału (głównie ze względu na zwolnienia podatkowe). Po wprowadzeniu tej ustawy, zwiększyło się również zainteresowanie Salwadorem jako kierunkiem turystycznym.

Według ministerstwa turystyki ilość ludzi odwiedzających Salwador wzrosła aż o 30% od chwili przyjęcia ustawy bitcoinowej. Jak twierdzą, zwielokrotniła się także liczba potencjalnych partnerów handlowych dla przedsiębiorców, którzy wcześniej byli ograniczani przez systemy bankowe, co pozytywnie odbija się na gospodarce całego kraju. Wielu turystów pojechało tam również po prostu z ciekawości. Chcieli oni zobaczyć, jak wdrożenie bitcoina jako środka płatniczego działa w praktyce.

Salwador – wzrost wskaźnika PKB

Według prezydenta Salwadoru – Nayiba Bukele, przyjęcie bitcoina jako pełnoprawnego środka płatniczego zwiększyło również PKB kraju, co oznacza, że kraj rozwija się pod względem gospodarczym. Twierdzi on, że od czasu przyjęcia tej ustawy PKB kraju pierwszy raz w historii przekroczyło dwucyfrowy wynik i wyniosło w 2021 roku około 10,3%.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina kontynuuje spadki – altcoiny tracą najmocniej

Konflikt na Ukrainie - jak odbija się on na rynkach finansowych?

Konflikt na Ukrainie – jak odbija się on na rynkach finansowych?