w

Salwador formuje specjalną jednostkę administracyjną dla bitcoina

Od września 2021 roku w Północnoamerykańskim Salwadorze bitcoin jest akceptowalny jako pełnoprawny środek płatniczy. Można nim płacić praktycznie w każdym sklepie, regulować za jego pomocą zobowiązania podatkowe, a także zwolniony został z podatku od zysków kapitałowych. Płatności odbywają się za pośrednictwem portfela, który obsługuje sieć błyskawiczną bitcoina, a więc proces transakcyjny trwa zaledwie kilka sekund.

Salwador – formacja jednostki administracyjnej dla bitcoina

Salwador postanowił jeszcze bardziej zaangażować się w politykę pro-bitcoinową, mimo coraz trudniejszej sytuacji na rynku kryptowalut. Zaledwie kilkanaście dni temu prezydent kraju – Nayib Bukele stwierdził, że będą codziennie kupowali po jednym bitcoinie.


Teraz zdecydowali się na jeszcze odważniejszy krok, którym jest formacja państwowej jednostki administracyjnej, która będzie zajmowała się zarządzaniem i koordynacją wszystkimi oraz inicjatywami kryptograficznymi w kraju. Jeśli zajdzie potrzeba, formacja będzie odpowiedzialna za współpracę z innymi Państwami w tym zakresie.

„Wszystkie instytucje publiczne będą współpracowały w odpowiednim zakresie z tą jednostką, aby zrealizować jej funkcje i założenia. Na przykład Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie współpracować w przypadku współpracy międzynarodowej, podczas gdy gminy mogą to robić w obszarze, w jakim pozwalają na to ich przepisy” – czytamy w oświadczeniu

Organizacja ta będzie także ściśle współpracować z innymi krajowymi ministerstwami, w celu sformułowania bardziej precyzyjnych przepisów na poziomie lokalnym dla sektora kryptograficznego oraz tworzenie programów edukacyjnych dla obywateli kraju.

„Celem agencji będzie projektowanie, diagnozowanie, planowanie, programowanie, koordynowanie, monitorowanie, mierzenie, analizowanie i ocena planów, programów i projektów związanych z bitcoinem dla rozwoju gospodarczego kraju” – twierdzą władze Salwadoru

Prezydent Salwadoru zatrudni dyrektora agencji, który wedle swojego uznania wyznaczy cały niezbędny personel. Prawdopodobnie formacja ta przejmie także plany utworzenia bitcoinowego miasta, którego stworzenie zapowiadane jest już od kilkunastu miesięcy.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

solana foundation

Solana Foundation straciła ponad 180 milionów dolarów przez upadek FTX

blockfi

Blockfi ogłasza bankructwo – kolejna platforma do handlu kryptowalutami upada