w

Arizona – bitcoin legalnym środkiem płatniczym tym stanie?

Senator Wendy Rogers w stanie Arizona zgłosiła projekt ustawy, wedle którego miałyby zmienić się legalnie akceptowalne środki płatnicze na terenie całego stanu. Jednym z nich miałby zostać również bitcoin, co byłoby ewenementem na skalę całego kraju, ponieważ jeszcze żaden ze stanów nie zdecydował się wcześniej na takie rozwiązanie.

Arizona – pojawił się projekt ustawy legalizujący bitcoina jako środek płatniczy

Oznacza to, że bitcoinem można by płacić w większości sklepów w stanie Arizona, spłacać za jego pomocą długi, a także zobowiązania podatkowe i opłaty publiczne, oraz wszelkie inne należności, do których aktualnie wykorzystywany jest amerykański dolar. Pierwszym problemem, który może pojawić się na drodze we wdrożeniu tego przepisu jest konstytucja USA, która zabrania poszczególnym stanom tworzyć własne środki płatnicze, bez konsultacji na poziomie krajowym. Zanim gubernator stanowy będzie miał możliwość podpisania jej to w pierwszej kolejności musiałaby ona przejść przez senat.

Salwador nadal akumuluje bitcoiny

Sytuacja ta wydaje się więc być o wiele bardziej skomplikowana, niż miało to miejsce w Salwadorze, gdzie przegłosowanie ustawy przez tamtejszy sejm pozwoliło na wprowadzenie jej na terenie całego kraju. Prezydent kraju – Nayib Bukele, mimo ostatnich spadków nie zraża się do bitcoina. Zaledwie kilka dni temu dodał on wpis, że Salwador dokupił kolejne bitcoiny, podczas mającej miejsce aktualnie sporej korekty.

Zakupione bitcoiny Salwador wykorzysta do emisji obligacji, które będą miały w nim zabezpieczenie, a za zebrane środki zbudowane zostanie tzw. „bitcoinowe miasto”, w którym cała infrastruktura zostanie sfinansowana z pozyskanych w ten sposób pieniędzy. Szacuje się że koszt inwestycji ma wynosić ponad 70 miliardów dolarów, a pierwsze obligacje wyemitowane zostaną w 2022 roku, z bazowym oprocentowaniem 6,5%.  Miasto to ma mieć kompleksową infrastrukturę – obejmie ono obszary mieszkalne, obszary handlowe, usługi, muzea, miejsca do rozrywki, bary, restauracje, lotnisko, port czy kolej.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Długoterminowi inwestorzy akumulują kryptowaluty – jak wpływa to na kurs bitcoina?

justin bieber

Justin Bieber kupił tokena NFT za ponad milion dolarów