w

Microstrategy po raz pierwszy sprzedało bitcoiny – dlaczego to zrobili?

Microstrategy jest to ogromna Amerykańska spółka technologczina, która od bardzo wielu lat działa w branży fin-tech.Od 2020 roku gromadzi ona bitcoiny na swoim saldzie, a zaledwie kilka dni temu zdecydowali się oni sprzedać część z nich. 22 grudnia 2022 roku dowiedzieliśmy się o przeprowadzonej transakcji sprzedaży bitcoinów.

Microstrategy sprzedaje bitcoiny

W ostatnim kwartale 2022 roku kupili oni około 2395 bitcoinów o wartości ponad 40 milionów dolarów. 22 grudnia 2022 roku sprzedali 704 z nich, aby mogli zadeklarować zrealizowaną stratę w zeznaniu podatkowym i zoptymalizować ilość podatku którą będą musieli zapłacić. Dwa dni po sprzedaży dokupili oni 810 sztuk, czyli 106 bitcoinów więcej, niż najpierw sprzedano.

„MicroStrategy planuje przenieść straty kapitałowe wynikające z tej transakcji z wcześniejszymi zyskami kapitałowymi, w zakresie, w jakim takie przeniesienia są dostępne na mocy obecnie obowiązujących przepisów federalnych dotyczących podatku dochodowego, co może generować korzyść podatkową” – podał przedstawiciel firmy

Natychmiastowa decyzja o odkupieniu bitcoinów wydaje się całkowicie potwierdzać te słowa, większość akcjonariuszy nie ma więc obaw o to, że cyfrowe aktywa firmy zostaną natychmiastowo wyprzedane. Zanim jednak doszło do ponownego kupna, wielu krytyków zarzuciło Michaelowi Sailorowi, który w głównym stopniu odpowiada za zobowiązania finansowe spółki, że nie wywiązał się on ze złożonej obietnicy. Jakiś czas temu w styczniowym artykule dla bloomberga stwierdził on, że nie planują oni sprzedaży bitcoinów.

Aktualnie posiadają oni ponad 130 tys. bitcoinów o wartości prawie 4 miliardów dolarów. Oznacza to, że uśredniona cena zakupu wynosi około 30 tys. dolarów za bitcoina.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  kurs bitcoina

  Czy wraz z nowym rokiem kurs bitcoina ma szansę wreszcie odbić?

  Ameryka Łacińska – tam kryptowaluty to lek na inflację

  Ameryka Łacińska – tam kryptowaluty to lek na inflację