w

Michael Saylor ustępuje ze stanowiska CEO w firmie Microstrategy

Microstrategy jest to duża korporacja, działająca w branży fin-tech od wielu lat. Na jej czele od samego początku działania firmy stał dotychczas Michael Saylor. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zdecydował on ustąpić ze stanowiska.

Michael Saylor odpowiadał za decyzje inwestycyjne spółki i to, gdzie powędruje posiadany przez nią kapitał. W ostatnich kwartałach w znacznym stopniu skupił się on na kryptowalutach, a głównie bitcoinie. Po publikacji wyników finansowych firmy okazało się, że na tej inwestycji posiadają oni aktualnie niezrealizowaną stratę na około 914 milionów dolarów. Nadal pozostanie on w firmie jako członek zarządu, gdzie będzie mógł podejmować decyzje dotyczące kierunku w którym rozwinie się spółka.

Jego stanowisko dyrektora generalnego zajmie Phong Le, który dotychczas pełnił funkcję prezesa i dyrektora finansowego firmy. To pierwszy raz od 1989 roku, gdy w firmie dokonywana jest zmiana CEO.

Oświadczenie – Michael Saylor

W oświadczeniu Saylor wyjaśnił, że rezygnacja ze stanowiska dyrektora generalnego pozwoli firmie lepiej realizować cele polegające na rozwijaniu działalności związanej z tworzeniem oprogramowania oraz w nabywaniu większej ilości bitcoinów.

„Jako prezes wykonawczy będę mógł bardziej skoncentrować się na naszej strategii przejmowania bitcoinów i powiązanych inicjatywach związanych z promowaniem bitcoinów, podczas gdy Phong zostanie upoważniony jako dyrektor generalny do zarządzania ogólnymi operacjami korporacyjnymi” – powiedział Michael Saylor.

 


Ponadto podkreślił, że w swojej „następnej pracy” chciałby bardziej skupić się na bitcoinie.

Całość raportu dostępna jest pod tym linkiem:

Kwartalny raport finansowy Microstrategy za drugi kwartał 2022 roku


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyprzedaż kryptowalut

Największa wyprzedaż kryptowalut wśród najmniejszych inwestorów

tinder

Tinder rezynguje z wdrażania metaverse w swojej aplikacji