w

Microstrategy dokupuje kolejne bitcoiny – posiadają już ponad 130 tys. sztuk

Mimo ustąpienia Michaela Sailora ze stanowiska CEO w firmie Microstrategy kontynuują oni swoją politykę, która polega na uśrednianiu ceny zakupu bitcoina oraz gromadzeniu go w największej możliwej ilości.

Microstrategy po raz kolejny dokupuje bitcoiny

Jak mogliśmy dowiedzieć się z tweeta byłego CEO firmy, dokonali oni kolejnych zakupów bitcoina za kwotę 6 milionów dolarów. Firma nabyła około 301 bitcoinów za cenę poniżej 20 tys. dolarów, aby sumarycznie uzupełnić ich posiadaną ilość do 130 tys. sztuk.

Na nabycie takiej ilości bitcoinów firma wydała prawie 4 miliardy dolarów, a średnia cena zakupu wynosi w tej chwili około 30 tys. dolarów za sztukę. Są oni więc aktualnie największym korporacyjnym posiadaczem bitcoina na świecie. Firma ma w tej chwili ogromną niezrealizowaną stratę, ponieważ są oni na znacznym minusie od momentu rozpoczęcia swojej inwestycji.

Mimo tak złego wyniku nie planują oni sprzedawać ani jednej sztuki z posiadanych bitcoinów, a wręcz przeciwnie – ich planem w przyszłości jest dalsza akumulacja jeśli tylko znajdą na to wolne środki. Nawet Tesla, która w ubiegłym roku również mocno zainteresowała się bitcoinem ograniczyła swoje inwestycje w cyfrowe aktywa, a większość z nich została sprzedana. Zainwestowali oni ponad miliard dolarów, a aktualnie po sprzedaży znacznej części bitcoinów (ok. 75%), ich inwestycja jest warta około 220 milionów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina znowu spada, tym razem w okolice 18 tys. dolarów – co za tym stoi?

tether

Czy tether ma pokrycie w dolarze? Sąd nakazuje ujawnienie dokumentacji