w

Microstrategy zadłuża się by kupić kolejne bitcoiny za 489 milionów dolarów

Microstrategy jest to ogromna korporacja, która od bardzo wielu lat działa w branży fin-tech.Na jej czele stoi aktualnie Michael Sailor, który podejmuje decyzje inwestycyjne wykorzystując do tego kapitał spółki.

W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła, że kupiła ona kolejną porcję 13 tys. bitcoinów za kwotę 489 milionów dolarów, co daje średnią cenę około 37 tys. dolara za bitcoina, wliczając w to wszystkie prowizje, opłaty i wydatki. Po tym zakupie posiadają oni już ponad 100 tysięcy bitcoinów, o sumarycznej wartości 2,2 miliarda dolarów.

Średnia cena zakupu bitcoina przez Microstrategy wynosi około 26 tys. dolarów, co onzacza, że po aktualnym kursie 23 tys. dolarów są oni na około minusie około 12%. Mimo to, CEO firmy – Michael Sailor nadal gloryfikuje na swoim Twitterze bitcoina i jest to aktualnie główny wątek, który porusza w więszkości swoich tweetów.

Microstrategy planuje kolejne zakupy

Jeśli do końca kwartału cena nie powróci do wartości wyjściowej około 37 tys. dolarów Microstrategy będzie musiało odpisać stratę i ponieść związane z tym koszta, co prawdopodobnie wpłynie w sporym stopniu na wycenę akcji tej spółki, które i tak już mocno cierpią w ostatnim roku, ponieważ straciły ponad 70% wartości od swoich szczytów.

Firma złożyła również wniosek o sprzedaż akcji o wartości miliarda dolarów, z których środki prawdopodobnie trafią w bitcoina. Możemy się więc spodziewać w najbliższym czasie informacji o kolejnych zakupach.


 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
 4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Kontynuacja korekty - kurs bitcoina poniżej 28 tys. dolarów i notuje dalsze spadki

  Kontynuacja korekty – kurs bitcoina poniżej 28 tys. dolarów i notuje dalsze spadki

  kurs bitcoina

  Krach na rynku kryptowalut – czy kurs bitcoina spadnie poniżej 20 tys. dolarów?