w

Czy tether ma pokrycie w dolarze? Sąd nakazuje ujawnienie dokumentacji

Tether oraz firma Bitfinex (która prowadzi również działalność jako giełda kryptowalut) zostały w 2019 roku oskarżone o manipulacje w celu zawyżenia wartości bitcoina za pomocą stablecoina USDT.

Tether – oskarżenia o manipulacje rynkiem

Sprawa ta ciągle się toczy, a Nowojorski Sąd Okręgowy nakazał firmie Tether złożenie dokumentacji finansowej, aby ocenić jakie posiadają oni zabezpieczenie dla wyemitowanych przez siebie aktywów.

Będą oni musieli ujawnić wszystkie posiadane dotychczas księgi główne, bilansy, rachunki zysków i strat, sprawozdania finansowe, sprawozdania z przepływów pieniężnych, aktualne stany posiadania na kontach bankowych i informacje na temat zadłużenia (jeśli takowe istnieje).

Ponadto wymagane będzie od nich saldo transakcji kryptowalutowych wraz z określeniem konkretnej daty kiedy zostały one przeprowadzone. Wniosek Tethera o zablokowanie ujawnienia jego dokumentacji finansowej został odrzucony przez sędziego przewodniczącego. Prawnicy firmy uznali, że wymagania te są bardzo przesadzone i uciążliwe, oraz trudne do spełnienia.

Dokumenty poszukiwane w zapytaniach, dotyczące transakcji wydają się odpowiadać jednemu z podstawowych zarzutów oskarżyciela, który twierdzi, że pozwani zaangażowali się w realizację transakcji kryptowalutowych przy użyciu niezabezpieczonych tetherów, a transakcje mogły być strategicznie zaplanowane w celu zawyżenia wartości innych aktywów – stwierdziła sędzia prowadząca sprawę.

Z tego powodu sędzia poparła wniosek o ujawnienie całej niezbędnej dokumentacji. Popierając wniosek, sędzia stwierdziła również, że zapisy zawarte w dokumentacjach są ważne dla oceny poparcia USDT w dolarze i umożliwienia biegłemu sądowemu oceny rezerw stablecoina.

Firma zgodziła się na ujawnienie dokumentacji, która ma udowodnić pokrycie USDT w dolarze, ale stwierdziła, że oskarżenie o manipulacje rynkowe jest całkowicie bezpodstawne i nie mogą się doczekać, aż oskarżyciel zrezygnuje z pozwu.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

microstrategy

Microstrategy dokupuje kolejne bitcoiny – posiadają już ponad 130 tys. sztuk

płatności kryptowalutą w sklepach internetowych

Raport EcommerceDB: w ciągu najbliższych 3 lat aż 72% firm planuje wprowadzić płatności kryptowalutą w swoich sklepach internetowych