w

Kapitulacja na rynku kryptowalut – kurs bitcoina spada poniżej 33 tys. dolarów

Kurs bitcoina w ostatnich dniach zanotował bardzo gwałtowne spadki. Jego cena spadła do rekordowo niskich w tym roku poziomów i odbiła dopiero od 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN),co od szczytu ustanowionego w ubiegłym roku daje spadek o ponad 50% wartości. Aktualnie jego cena wynosi ok. 36 tys. dolarów za sztukę (145,8 tys. PLN). Jednocześnie zmniejszyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 670 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ponad 36 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła o ponad 13%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona ponad 43 tys. dolarów (173 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik ten wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 12 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje ogromna niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji rynkowej, jest to rekordowo niski poziom, który związany jest z kapitulacją kursu bitcoina mającego miejsce w ostatnich dniach.

Crypto Fear & Greed Index on January 25, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Kapitalizacja tego projektu wynosi aktualnie 285 miliardów dolarów, a dzienny wolumen jest na poziomie 35 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bitclude to teraz Egera

kurs bitcoina

Kurs bitcoina zaczyna odbijać – czy jest szansa na dalsze wzrosty?