w

Kurs bitcoina zaczyna odbijać – czy jest szansa na dalsze wzrosty?

Kurs bitcoina oraz innych kryptowalut w ostatnich dniach uległ załamaniu. Jego cena spadła rekordowo nisko i odbiła dopiero od poziomu 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od szczytu! Aktualnie jego cena wynosi ok. 37,5 tys. dolarów za sztukę (152 tys. PLN). Jednocześnie zmniejszyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 709 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ponad 46 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła o ponad 13%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona ponad 43 tys. dolarów (173 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik ten wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 23 punkty, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje ogromna niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo niskiej wartości jest to poziom o 10 punktów wyższy, niż miał miejsce podczas największych spadków jakie miały miejsce na przełomie ostatnich kilku dni.

Crypto Fear & Greed Index on January 26, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2450 dolara, a kapitalizacja całego projektu to 285 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 16 miliardów dolarów.


 1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
 4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Kapitulacja na rynku kryptowalut - kurs bitcoina spada poniżej 33 tys. dolarów

  Kapitulacja na rynku kryptowalut – kurs bitcoina spada poniżej 33 tys. dolarów

  kurs bitcoina

  Kurs bitcoina spada i podąża za amerykańskimi indeksami giełdowymi.