w

Kurs bitcoina spada i podąża za amerykańskimi indeksami giełdowymi.

Kurs bitcoina ciągle utrzymuje swój trend spadkowy. Jego cena zaliczyła spory dołek i odbiła dopiero od wartości 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od swojego ATH (ang. all time high)! Aktualnie jego cena wynosi ok. 36,2 tys. dolarów za sztukę (148 tys. PLN). Jednocześnie zmniejszyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 686 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ponad 29 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła o ponad 13%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona ponad 43 tys. dolarów (173 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wydarzeniem, które w sporym stopniu przyczyniło się do wahań cenowych z dnia 26 stycznia, była konferencja amerykańskiego FED’u, gdzie omawiano przyszłą politykę monetarną kraju. Przed wydarzeniem amerykańskie indeksy oraz rynek kryptowalut notował spore wzrosty, a następnie zostały one zniwelowane w zaledwie godzinę po rozpoczęciu konferencji.

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 20 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje ogromna niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo niskiej wartości jest to poziom o 8 punktów wyższy, niż miał miejsce podczas największych spadków jakie miały miejsce na przełomie ostatnich kilku dni.

Crypto Fear & Greed Index on January 27, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2400 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 288 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 22 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina zaczyna odbijać – czy jest szansa na dalsze wzrosty?

kurs bitcoina

Długoterminowi inwestorzy akumulują kryptowaluty – jak wpływa to na kurs bitcoina?