w

Długoterminowi inwestorzy akumulują kryptowaluty – jak wpływa to na kurs bitcoina?

Kurs bitcoina ciągle utrzymuje swój trend spadkowy, jednak w ostatnich dniach jego cena zaczęła lekko dobijać. Wcześniej zanotował sporą korektę i odbił dopiero od wartości 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od swojego ATH (ang. all time high)! Aktualnie jego cena wynosi ok. 38 tys. dolarów za sztukę (156 tys. PLN). Jednocześnie zmniejszyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 722 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił zaledwie 13 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła o ponad 8% i aktualnie jest to praktycznie jego szczyt cenowy, jeśli chodzi o bieżący tydzień.

Kurs bitcoina i nastroje inwestorów

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on 29 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i strach, co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo niskiej wartości jest to poziom o 19 punktów wyższy, niż miał miejsce podczas największych spadków jakie miały miejsce na przełomie ostatnich kilku dni, gdy kurs bitcoina oscylował w okolicy 33 tys. dolarów.

Crypto Fear & Greed Index on January 30, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2614 dolara, a kapitalizacja całego projektu to 313 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 10 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada i podąża za amerykańskimi indeksami giełdowymi.

arizona

Arizona – bitcoin legalnym środkiem płatniczym tym stanie?