w

Huobi ogłasza delisting stablecoina HUSD, traci on powiązanie z dolarem

Justin Sun, znany z wielu projektów kryptowalutowych, a w szczególności z utworzenia kryptowaluty Tron (TRX), objął w ostatnim czasie funkcję doradczą w Huobi. Jest to giełda kryptowalutowa z siedzibą na Seszelach i ogłosiła ona, że przestanie obsługiwać swojego rodzimego stablecoina – HUSD.

Kurs HUSD traci powiązanie z dolarem

Według zapowiedzi giełdy, użytkownicy posiadający stablecoina HUSD mieli mieć automatycznie wymienione fundusze na inną kryptowalutę – Tether (USDT). Stwierdzili oni, że usunięcie tokena jest zgodne z wewnętrznym regulaminem firmy, a konwersja wszystkich funduszy użytkowników ma zakończyć się w dniu 4 listopada.

Aktywne zlecenia w których wykorzystany jest token mają zostać anulowane, a odpowiednie aktywa zamienne zostaną zaksięgowane na kontach użytkowników. Twórcy HUSD twierdzą, że ma on w pełni pokrycie z dolarem, a więc nie będzie problemów z konwersją. Mimo zapowiedzi doszło jednak do rozjechania się kursu, co związane jest z brakiem płynności na platformie. Aktualnie 1 token HUSD w przypadku wolnej wymiany wart jest około 0,3 dolara za sztukę.

Firmami zewnętrznymi, których zadaniem jest nadzorowanie pokrycia są Stable Universal i Paxos Trust Company. Pomagały one utworzyć stablecoina HuobiUSD w 2019 roku. Funkcjonuje on na sieci ethereum i docelowo miał być pokryty 1:1 w parze z dolarem amerykańskim.

Kurs stablecoina HuobiUSD w parze do dolara
Kurs stablecoina HuobiUSD w parze do dolara

Zespoły twierdzą, że pracują nad problemem związanym z brakiem płynności, który aktualnie ma miejsce i token HUSD nie powtórzy scenariusza, jaki miał miejsce w przypadku niedawnego załamania UST. Stablecoin giełdy Huobi nie ma sprzężenia zwrotnego z innym tokenem, który mógłby całkowicie pociągnąć go na dno, jak miało to miejsce w przypadku Luny. Hiperinflacja związana z załamaniem kursu sprawiła, że sytuacja była już nie do odratowania.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Walka z botami na Twitterze

Walka z botami na Twitterze – Giełda Binance oferuje swoje wsparcie

coinbase

Zyski giełdy Coinbase spadają o 50% a sytuacja na rynku pozostaje bez zmian