w

Walka z botami na Twitterze – Giełda Binance oferuje swoje wsparcie

Po przejęciu platformy Twittera i sprywatyzowaniu jej przez Elona Muska, jednym z jego priorytetów jest wdrożenie sposobu na ograniczenie ilości botów i fejkowych kont, które znajdują się na platformie. Walka z nimi jest niezwykle ciężka, a szacunki mówią, że stanowią one sporo ponad 5% wszystkich użytkowników Twittera.

Walka z botami na Twitterze – binance oferuje wsparcie

Giełda binance przeznaczyła 500 milionów dolarów na wsparcie Elona Muska w wykupie platformy i chce utworzyć dedykowaną jednostkę, aby wesprzeć Twittera w wyzwaniach jakie czekają firmę w nadchodzących miesiącach. Walka z botami na Twitterze ma stanowić główny punkt, na którym planują skupić się obydwie firmy podczas współpracy.

Był to również jeden z głównych powodów, dla którego Elon Musk chciał przejąć Twittera. Ze względu na nieprecyzyjny raport dotyczący ilości fałszywych kont na platformie miał on zamiar się wycofać, ale firma wszczęła pozew, by zmusić go do wywiązania się ze złożonej oferty. Po informacji mówiącej o prywatyzacji firmy wiele giełd usunęło akcje Twittera ze swojej oferty.

„Binance tworzy wewnętrzny zespół, aby skupić się na sposobach, w jakie blockchain i kryptowaluty mogą być pomocne dla Twittera oraz aktywnie przeprowadzać burze mózgów i strategie, które mogą pomóc Elonowi Muskowi w realizacji jego wizji” – czytamy w oświadczeniu Binance

CEO giełdy – Changpeng Zhao stwierdził, że od chwili gdy Elon przejął Twittera, czuje się on na tej platformie o wiele bezpieczniej. Jego zdaniem zmiana w zarządzie spółki może sprawić, że rozwinie on swój potencjał.

Jednym ze sposobów, który jest wstępnie rozważany miałoby być wprowadzenie płatnej weryfikacji dla użytkowników, po której otrzymywaliby oni koło nazwy swojego konta „niebieski krzyżyk”, potwierdzający ich tożsamość.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wnioski patentowe

Visa zgłasza wnioski patentowe dla portfeli kryptowalutowch, tokenów NFT oraz metaverse

HUSD

Huobi ogłasza delisting stablecoina HUSD, traci on powiązanie z dolarem