w

Giełda binance kontynuuje spalanie swoich tokenów BNB

Giełda binance jest to jedna z największych na świecie platform do wymiany i handlu kryptowalutami oraz kontraktami terminowymi. Posiada ona swoją własną kryptowalutę zwaną binance coinem (BNB). Na początku była ona skonstruowana tak, że giełda wyzbywa się własnych monet BNB o równowartości 20% kwartalnych przychodów jakie osiągną. Aktualnie ilość spalanych tokenów obliczana jest według specjalnego wzoru, który bazuje na średniej kwartalnej cenie tokena i bierze pod uwagę między innymi aktywność użytkowników w sieci BSC (ang. binance smart chain).

Giełda binance spala własne tokeny BNB

Palenie monet w uproszczeniu jest to proces, w którym przesyłane są one na adres, do którego nikt nigdy nie będzie miał dostępu, a więc na zawsze zostają wykluczone z obiegu.

W tym kwartale giełda binance spaliła 2 miliony tokenów BNB, o wartości około 570 milionów dolarów, a także około 4800 tokenów w ramach programu Pioneer Burn Program. Jest to program, który wykorzystują głównie deweloperzy tworzący inteligentne kontrakty w sieci blockchain BSC (ang. binance smart chain).

Pioneer Burn Program

Jeśli któryś z deweloperów omyłkowo wykona transakcje w której ucierpią jego własne tokeny BNB i nie będzie w stanie ich później odzyskać, może on zgłosić się do giełdy, aby otrzymać je z powrotem, a te które uległy przypadkowemu spaleniu będą ujęte już podczas liczenia w ramach kolejnego kwartalnego spalania. W ten sposób giełda binance dba o to, aby osoby najbardziej zaangażowane w rozwój sieci BSC nie cierpiały z powodu ewentualnych pomyłek podczas pisania kodu, tylko kompensuje im tę stratę. Całość procesu jest jawna i możemy obserwować na bieżąco wszystkie dane, jakie dotyczyły tej transakcji.

Transakcja spalania tokenów BNB
Transakcja spalania tokenów BNB w sieci BSC

 

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Banki w wielkiej brytanii

Banki w Wielkiej Brytanii zakazują klientom wysyłania środków na giełdy kryptowalut

terra luna

Twórca Terra Luna – Do Kwon poszukiwany przez Interpol