w

Użytkownicy Binance wypłacili 2 miliardy dolarów, boją się powtórki z giełdy FTX

Użytkownicy Binance zaledwie w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin wypłacili z platformy giełdowej prawie 2 miliardy dolarów. Informacje tę podała firma Nansen, która zajmuje się analizowaniem danych blockchain oraz śledzeniem wiodących portfeli.

Portfel binance
Portfele Binance wraz i ilościami posiadanych aktywów

Użytkownicy binance wypłacają depozyty

Mimo odpływu tak dużej ilości kapitału na giełdzie do dyspozycji użytkowników jest jeszcze ponad 59 miliardów dolarów. „Bank run” rozpoczął się w chwili, gdy ogłoszono tymczasowe wstrzymanie możliwości wypłaty stablecoina USDC.

Jak tłumaczy Changpeng Zhao – CEO giełdy Binance spowodowane to było niemożnością wymiany dolarów na większy zapas USDC ze względu a to, że Nowojorskie banki w weekendy są nieczynne. Mimo zablokowania wypłat nadal użytkownicy mieli możliwość wymiany USDC na inne stablecoiny lub kryptowaluty, z wypłatą których nie było już żadnych dalszych problemów.

Wraz z tym jak założyciel FTX, Sam Bankman-Fried, został oskarżony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (ang. SEC) o oszukiwanie inwestorów wiele osób obawia się, że Binance może być kolejną giełdą, która również nie wytrzyma odpływu dużej ilości kapitału.

Jak twierdzi Changpeng Zhao użytkownicy Binance nie mają się czego obawiać, ponieważ aby giełda nie miała prawa upaść, wystarczy mieć dokładnie taką ilość kryptowalut, jaką przechowują na swoich kontach giełdowych wszyscy jej użytkownicy, a operowanie na tzw. rezerwie cząstkowej w tej branży nie ma prawa bytu.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprzedaż nft

Sprzedaż NFT w ostatnich tygodniach notuje rekordowo niskie poziomy

Nowy raport Devire – Rynek pracy IT 2023

Nowy raport Devire – Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?